Petrol Ofisi, madeni yağlar ve kimyasallar pazarında önderliğini sürdürdü

1
569
Petrol Ofisi, 2018 yılında da madeni yağlar ve kimyasallar pazarının önderi oldu.

Petrol Ofisi Madeni Yağlar, yaklaşık 90 bin tonluk iç pazar satışı ile yüzde 24.7’lik pay aldığı Türkiye madeni yağlar ve kimyasallar pazarının 2018 yılında da önderi oldu. Geleneksel pazar önderliğini 9’uncu yılına taşıyan Petrol Ofisi, 10 bin tonu aşan üretimini ise 4 kıtada 35 ülkeye ihraç ediyor.

Petrol Ofisi, 10 bin tonu aşan üretimini ise 4 kıtada 35 ülkeye ihraç ediyor.

Türkiye akaryakıt ve madeni yağlar ile kimyasallar sektörünün önderi Petrol Ofisi, 2018 yılında da madeni yağlar ve kimyasallar pazarının önderi oldu. Petrol Sanayi Derneği (PETDER) verilerine göre Petrol Ofisi, 2018 yılında yüzde 24.7’lik pay aldığı Türkiye madeni yağlar ve kimyasallar pazarındaki önderliğini 2010’dan bu yana aralıksız olarak sürdürerek, 9’uncu yılına taşımış oldu.

Petrol Ofisi’nin toplam madeni yağ üretimi 112 bin tonu aşıyor.

Toplam madeni yağ üretimi 112 bin tonu aşan Petrol Ofisi, Güney Amerika’dan Asya’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada 35 ülkeye gerçekleştirdiği ihracatında ise 10 bin tonun üzerine çıktı. Petrol Ofisi Madeni Yağlar’ın 4 kıtaya yayılan başlıca ihraç pazarları arasında, Irak, Romanya, KKTC, Azerbaycan, Gürcistan, Yemen, Libya, Tunus, Pakistan, Şili, Rusya, Kosova, Bosna Hersek, Pakistan ve Şili gibi ülkeler yer aldı.

Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper

Petrol Ofisi Madeni Yağlar, üretim gücü ve teknolojisi ile Türkiye’nin hizmetinde

Petrol Ofisi’nin Türkiye akaryakıt pazarındaki önder ve sektör öncüsü geleneğinin madeni yağlar ve kimyasallar pazarında da sürdürüldüğüne vurgu yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Çok önemli bir altyapıya sahip olan Petrol Ofisi, faaliyet gösterdiği her alandaki güçlü ve örnek faaliyetleri ile Türkiye’ye katkı sağlamakta, sektörlerine öncülük, önderlik etmektedir. Petrol Ofisi Madeni Yağlar, hem üretim hem de geliştirme süreçlerinde ileri teknolojinin kullanıldığı 350’yi aşkın farklı ürün çeşitliliği ile Türkiye’nin bu alandaki hemen hemen tüm ihtiyaçlarına ideal çözümler sunuyor. Petrol Ofisi Madeni Yağlar, ileri teknolojiye sahip yüksek kaliteli ürünleri ile başta otomotiv, makina olmak üzere tüm sektörlere önemli katkı sağlıyor, gelişimlerini destekliyor. Türkiye’nin en büyük 3 özel sektör şirketi arasında yer alan, akaryakıt sektörünün geleneksel önderi ve öncüsü konumundaki Petrol Ofisi’nin madeni yağlar ve kimyasallar pazarındaki önderliğini de 2010 yılından bu yana aralıksız olarak sürdürmesi bizler için gurur verici.” dedi.

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu

9 yıllık aralıksız başarının altında, ileri teknoloji ve yaygın satış ağı yatıyor

Türkiye madeni yağlar ve kimyasallar pazarındaki önderliklerini aralıksız 9 yıl sürdürmelerinin altında ileri teknoloji ve yaygın satış ağı olduğunu vurgulayan Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu ise “Kocaeli’ndeki fabrikamız, yıllık 140 bin ton üretim ve 65 bin ton depolama (15 bin ton bitmiş ürün, 50 bin ton ham ve yarı madde) sığaları ile alanında ülkemizdeki en önemli, en modern tesislerden biri. Ancak bununla birlikte bünyesinde yer alan Petrol Ofisi Teknoloji Merkezi – POTEM ile çok önemli bir Ar-Ge ve teknoloji gücünü de en ideal şekilde kullanıyoruz. Merkezimizde, 84’ü TÜRKAK’tan akredite olmak üzere ulusal ve uluslararası metotlarla toplam 155 farklı test yapılabiliyor. Madeni yağ alanında uluslararası arenanın da en gelişmiş teknoloji merkezlerinden biri konumundaki POTEM’de yılda ortalama 150 bin adet test gerçekleştiriyoruz. Merkezimiz, gelişmiş teknoloji ve akredite kabiliyeti ile sadece Petrol Ofisi’ne hizmet vermiyor. Başta kamu kuruluşları olmak üzere aralarında dünya devlerinin de bulunduğu yerli ve yabancı çok sayıda firmaya, kısacası tüm sektöre, Ar-Ge, kalite kontrol ve analiz hizmetleri sunuyoruz. Zengin ürün çeşitliliğimiz ve ileri teknolojimiz ile Türkiye’nin bu alandaki ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayabiliyoruz. Ürünlerimizi, Petrol Ofisi akaryakıt istasyonları, Maxima – Maximus Yağ Değişim Merkezleri ve distribütörlerden oluşan toplam 16 bin satış noktası ile ülkemizin dört bir yanına ulaştırıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Petrol Ofisi Kocaeli fabrikası yıllık 140 bin ton üretim ve 65 bin ton depolama (15 bin ton bitmiş ürün, 50 bin ton ham ve yarı madde) sığası ile alanında Türkiye’de en önemli ve en modern tesislerden biri konumunda.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here