Petrol Ofisi, BÜYEM ile işbirliği yaparak madeni yağ sektöründe bir ilke imza attı

0
1479

Petrol Ofisi Madeni Yağlar, Türkiye çapındaki tüm distribütörleri için Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile işbirliği yaptı.

 Yönetici gelişim programının ilk adımını tamamlayan Petrol Ofisi Madeni Yağ distribütörleri, düzenlenen kep töreni ile katılım sertifikalarını aldı. Eğitimin devamı olan ikinci bölümün ise yılın son çeyreğinde tamamlanması hedefleniyor.

Petrol Ofisi Satış Direktörü Ulvi Kılıç, madeni yağ sektöründe distribütörlere yönelik bu denli nitelikli bir eğitimin ilk defa düzenlendiğini benrterek, iş ortaklarına sürdürülebilir katkı ve fayda sağlamayı hedeflediklerini dile getirdi.

Petrol Ofisi Madeni Yağlar, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ile işbirliği yaparak Türkiye çapındaki tüm distribütörleri için ‘Yönetici Gelişim Programı’ düzenledi. Distribütörlerin büyümelerine destek olmak ve satış yönetiminden finans yönetimine kadar birçok alanda şirketlerinin gelişimine katkı sağlamayı amaçlayan eğitimlerin ilk bölümü tamamlandı. Eğitimin ilk aşamasını tamamlayan distribütörler için düzenlenen sertifika törenine Petrol Ofisi Satış Direktörü Ulvi Kılıç katıldı.

Boğaziçi Üniversitesi eğitmenleri tarafından verilen Yönetici Gelişim Programı kapsamında 21 farklı eğitim konusu bulunuyor. Eğitimler yıl içinde iki bölüme ayrılarak toplam 34 günlük programla tamamlanıyor. Eğitimin devamı olan ikinci bölümün ise yılın son çeyreğinde bitmesi hedefleniyor.

İş ortaklarımıza sürdürülebilir katkı sağlamayı hedefliyoruz

Petrol Ofisi Satış Direktörü Ulvi Kılıç, düzenlenen eğitimlere ilişkin olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Petrol Ofisi olarak madeni yağ alanında yedi yıldır önderliğimizi sürdürüyoruz. Önder marka olmamızın verdiği misyonla nitelikli iş gücünü artırmayı, iş ortaklarımıza sürdürülebilir katkı ve fayda sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda sektörümüzde bir ilki gerçekleştirerek, ülkemizin önemli eğitim kurumlarından Boğaziçi Üniversitesi’nin Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile işbirliği yaptık. İş ortaklarımızın faaliyet gösterdikleri alanda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu eğitimlerle, önder marka şemsiyesi altında yer alan her kuruluşun, kendisini geliştirip kendi alanında önder olması için onlara eğitim desteği veriyoruz.

Kılıç ayrıca, “Gelişen teknoloji ve bu doğrultuda yenilenen ürün yelpazemize ilişkin eğitimlerimiz yıllardır devam ediyor. Madeni yağ alanında faaliyet gösteren iş ortaklarımız için bu denli nitelikli bir eğitim fırsatı sektörde ilk defa yaratıldı. Sektör içerisinde daha da güçlü durabilmenin ve bir aile olabilmenin parçaları olarak gördüğümüz bu eğitimleri başlatmak bizim için önemli bir adımdı. İş ortaklarımızın gösterdiği ilgiden çok mutluyuz, katılımlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Petrol Ofisi Madeni Yağlar olarak bu eğitimleri önümüzdeki dönemde de devam ettireceğiz.” dedi.

Eğitimlerde hem yönetimsel hem de kişisel gelişime önem veriliyor

16 günlük süreçte tamamlanan ve 24 Petrol Ofisi madeni yağ distribütörünün katıldığı eğitimin ilk bölümü kapsamında; ilişki yönetimi ve iletişim, aile şirketlerinde kurumsal yönetime geçiş, finans yönetimi ve finansal performans, insan kaynakları yönetimi, müşteri odaklı satış yönetimi, önderlik becerileri, kişisel imaj, yetenek yönetimi, iş geliştirme ve finansal risk yönetimi konuları ele alındı.

Eğitimin 18 günlük programa sahip ikinci bölümü ise; inovasyon ve yaratıcılık, strateji uygulama, takım yönetimi, müşteri odaklı düşünme ve davranma, bütçeleme planlama ve kontrol, süreç iyileştirme, iş güvenliği, çatışma yönetimi, değişim yönetimi, performans artırılması ve tahsilat yönetimi, iknanın yedi gücü başlıklarından oluşuyor.

Petrol Ofisi Satış Direktörü Ulvi Kılıç

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz