Peterbilt, Model 220EV’yi CES’te tanıttı

0
948
Peterbilt Model 220EV
Renault Trucks

Peterbilt Motors Company, Las Vegas’taki Tüketici Elektronik Fuarı’nda (CES) tamamen elektrikli orta hizmet kamyonu Model 220EV’yi ilk kez tanıttı.

220EV, daha önce tanıtılan Model 520EV ve Model 579EV’nin ardından Peterbilt elektrikli araç yelpazesine ekleniyor. 2019 yılı sonu itibariyle toplamda Peterbilt’in 30 adet kamyonu atık toplama, bölgesel taşıma ve kentiçi dağıtım uygulamalarını temsil eden müşteriler tarafından kullanılıyor olacak.

Peterbilt Model 579EV

Peterbilt Genel Müdürü Jason Skoog, Model 220EV ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Peterbilt elektrikli kamyonlarda en önlerde yer alıyor ve elektrikli kamyon yelpazemize orta hizmet sınıfında bir kamyonu eklemek gelişim planımızın doğal bir evrimi. Artık müşterilerimizin elektrikli aktarma organlarına yaptıkları yatırımın geri dönüşünü alabildikleri üç uygulama için kamyonlarımız var. Bugün,  müşterilerimizin yolda gerçek kullanım şartlarında denedikleri ve iyi performans aldıkları Model 520EV ve Model 579EV kamyonlarımız var. Müşterilerimizi saha denemelerinin yanında Peterbilt; Mount Vernon, Washington’daki  PACCAR Teknik Merkezi’nde (PTC) doğrulama denemeleri gerçekleştiriyor. Müşteri denemelerinde ve PTC’deki denemelerde toplanan veriler, Peterbilt EV kamyonlarımızın şu anki güncel kamyonlarımız ile aynı zorlu ölçütleri karşılamasını sağlamak için kullanılıyor.”

Sıfır yayımlı 220EV, toplamda 148 kWh’lik iki adet TransPower akü paketinden ve Meritor Blue Horizon iki oranlı elektrikli tahrik dingilinden güç alıyor. 160 km’lik menzil ve doğru akım (DC) hızlı dolum sistemi kullanıldığında bir saatlik dolum süresi, yüksek performans ve müşterilerin Peterbilt’ten bekledikleri sürüş deneyimini sunarken 220EV’yi yerel toplama ve dağıtım operasyonları için uygun bir seçenek haline getiriyor.

Sıfır yayımlı 220EV, toplamda 148 kWh’lik iki adet TransPower akü paketinden ve Meritor Blue Horizon iki oranlı elektrikli tahrik dingilinden güç alıyor.

Jason Skoog, sözlerine şöyle devam etti: “Her Peterbilt gibi elektrikli sürüm de kamyon sürücülerinin bir Peterbilt’ten beklediği en üst sınıf sürüş deneyimini kamyon sahipleri için düşük Toplam Sahiplik Maliyeti sunan dayanıklı ve güvenilir bir kamyonla bir araya getiriyor.

Peterbilt, 220EV’nin teslimatlarına 2019 yazında başlayacak ve toplamda altı adet kamyon önemli müşterilerin kullanımına verilecek.

Denton, Texas’ta yerleşik Peterbilt Motors Company, küresel anlamda yüksek kalitesi, öncü tasarımı, yenilikçi mühendisliği ve yakıt tasarrufu sağlayan çözümleriyle endüstride öne çıkıyor.

TransPower akü paketleri

Peterbilt, Kuzey Amerika’daki 370’in üzerindeki bayisi ile seçenek yakıtlı araçlar da dahil olmak üzere uzun yol, inşaat ve kamu hizmetleri ve orta sınıf ürünler için kapsamlı satış sonrası destek programları sağlıyor. Peterbilt’in sunduğu öncü hizmet ve destek, SmartLINQ bağlantılı kamyon teknolojilerini, hızlı Rapid Check teşhis hizmetlerini, Red Oval sertifikalı kullanılmış kamyon programını, otomatikleştirilmiş parça stok ikmalini ve 1-800-4-Peterbilt hattı ile 7/24 ücretsiz Müşteri Desteği’ni kapsıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz