PACCAR, Preston Feight’i İcra Kurulu Başkanı olarak atadı

0
341
Preston-Feight-PACCAR-CEO
PACCAR CEO'su Preston Feight

PACCAR Inc, 18 Nisan tarihinde Yönetim Kurulu’nun 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere İcra Kurulu Başkanı CEO’su olarak Preston Feight’i seçtiğini duyurdu. Feight, aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Preston Feight, şu anda PACCAR‘ın başkan yardımcısı ve Nisan 2014’ten bu yana şirketin genel müdürlüğünü yürüten Ron Armstrong’un görevini üstleniyor. Ron Armstrong, 30 Haziran 2019 tarihinde şirketten ve kuruldan emekli olacak. Mark Pigott genel başkanlık görevine ve şirkete stratejik danışmanlık vermeye devam edecek.

Mark Pigott, konuyla ilgili olarak “Preston Feight, PACCAR’ın kârlı büyüme ve sektör lideri ürün ve hizmetlerinin mükemmel kaydına önemli katkılarda bulunan üstün bir lider. Başkanlık görevine terfi ettiği için Preston’ı tebrik ediyorum. Kurul ve tüm PACCAR çalışanları adına PACCAR’ın icra kurulu başkanı olarak beş yıllık mükemmel liderliği ve stratejik vizyonu için Ron Armstrong’a teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

Armstrong’un PACCAR’daki 25 yılında şirketin küresel teknoloji önderliğini geliştirdiği görüldü. Armstrong’un CEO olarak görev süresi boyunca PACCAR; gelir, net gelir ve hissedarların özkaynakları dahil olmak üzere birçok rekoru kırdı, yeni ürünler sundu ve pazar payını artırdı.

Uzun zamandır devam eden bir endüstri önderi olan 51 yaşındaki Preston Feight, PACCAR’ın pek çok taşıt ve aktarma organı ürünlerinin geliştirilmesinde tamamlayıcı bir rol oynamanın yanı sıra, gelir ve kâr artışı sağlayan PACCAR’da etkili oldu. Preston Feight, 21 yıldır PACCAR ile birlikte DAF Trucks’ta Başkanlık, Kenworth Trucks şirketinde Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük ve Kenworth’te Satış Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı ve Baş Mühendislik olarak birçok önderlik görevlerinde bulundu. Preston Feight, Kuzey Arizona Üniversitesi’nden Makine Mühendisliği lisans derecesi ve Colorado Üniversitesi’nden Mühendislik Yönetimi yüksek lisans derecesine sahip.

Preston Feight ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bu yıl, PACCAR 114. yılını kutluyor ve şirket kendi sektöründe kalite ve yenilik lideri. PACCAR, mükemmel satış performansı, sektör lideri ticari taşıtlar ve yenilikçi satış sonrası parçalar ve finansal hizmetler konusunda mükemmel bir sicile sahip. PACCAR’ın teknolojiye odaklanması, şirketi; dizel, elektrik ve hidrojen yakıt hücreleri, gelişmiş sürücü destek sistemleri ve kamyon bağlantısı gibi gelişmiş motor güçlerinde lider olarak konumlandırdı. PACCAR’ın kamyon fabrikaları ve dağıtım tesisleri, entegre üretim sistemleri dünya standartlarına sahip. Kârlı bir büyüme, üstün müşteri hizmeti ve mükemmel hissedar geri dönüşleri sağlama hedefimizde PACCAR’a ve 28 bin çalışanına liderlik etme ayrıcalığı için Mark’a ve Kurul’a teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here