Oyak Renault’ya Engelli İstihdamı ödülü

1
1441
Renault Trucks

Türkiye’nin en büyük otomobil üreticisi Oyak Renault, Bursa Engelliler İstihdamı Buluşması’nda “En Fazla Engelli İstihdam Eden Firma” ve “Kontenjan Harici En Fazla Engelli Çalıştıran Firma” olarak iki büyük ödülün sahibi oldu.

Oyak Renault, bu yıl ilki düzenlenen BENİB-BURSA Engelliler İstihdam Buluşması’nda Bursa’da engelli istihdamına yönelik gerçekleştirdiği katkılarından dolayı En Fazla Engelli İstihdam Eden Firma ve En Fazla Engelli Kontenjan Harici Engelli Çalıştıran Firma olarak iki önemli kategoride ödüle layık görüldü.

31 Mart’ta düzenlenen BENİB-BURSA Engelliler İstihdam Buluşması, İŞKUR Bursa, Bursa Kent Konseyi, Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi, Bursa Engelliler Federasyonu ortaklığı ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin destekleri ile gerçekleşti. Ödülleri alan Oyak Renault Karoseri Montaj ve İmalat Direktörü Kaan Özkan, Oyak Renault olarak engelli istihdamını artırmaya yönelik büyük bir çaba içinde olduklarını vurgulayarak, bu alanda ödüle layık görülmekten dolayı duydukları memnuniyeti ifade etti.

ENGELLİ İSTİHDAMINA KATKI SAĞLAMAK ÖNCELİĞİMİZ

Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez ise alınan ödüle ilişkin yaptığı yazılı açıklamasında Engelli bireylerin ekonomik ve sosyal yaşama kazandırılmasının ilk adımı onlara istihdam sağlamaktan geçiyor. TÜİK verilerine göre Türkiye’de yaklaşık 5 milyon engelli bulunuyor. Türkiye nüfusunun ise yüzde 6.6’sını engelliler oluşturuyor ve engellilerin iş gücüne katılım oranı yüzde 22.1. Dolayısıyla engellilere yönelik toplumsal algının değişmesi, engellilerin eğitim ve iş alanlarına kazandırılması için alınacak idari ve yasal önlemler kadar toplumsal sorumlulukların da yerine getirilmesine bağlı. Oyak Renault olarak, engelli bireylerin toplumun bir parçası olduğu bilinciyle, onlara doğrudan iş olanağı sağlamak ve böylelikle ülkemizin de istihdam gücüne katkıda bulunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.dedi.

Oyak Renault engelli bireylerin istihdamını artırırken; engelli bireylerin çalışma koşullarını iyileştirmeye yönelik projeler planlıyor. Oyak Renault bünyesinde istihdam edilen 100’den fazla engelli çalışan; işaret dili tercümanı eşliğinde pek çok alanda eğitim alırken, şirket, engelli çalışanların ailelerini ve yine engelli arkadaşlarını dâhil edebilecekleri çeşitli organizasyonlar ve başarı hikâyelerinin aktarılacağı seminerler üzerinde çalışıyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz