Oyak Renault Bursa’nın köylerine binlerce meyve fidanı dağıtıyor

0
1307

Oyak Renault, yeni Megane Sedan’ın Bursa’daki üretimini kutlamak amacıyla Bursa’nın köylerine 2 bin 400 mevye fidanı dağıttı. Şirketin 2006’dan bu yana, her yeni model üretimini kutlamak amacıyla Bursa’nın köylerine dağıttığı toplam fidan sayısı 23 bini aştı.

Karbon ayak izini düşürme taahhüdünde bulunan ilk küresel otomobil üreticisi olan Renault’nun Türkiye’deki üretim merkezi Oyak Renault, çevre duyarlılığını artırmak ve kırsal bölgelerin kalkınmasına destek olmak amacıyla, 2006’dan bu yana her yıl düzenlediği “Proje Bahçeleri” etkinliği kapsamında, Bursa’nın 73 köyüne toplam 23 bin 445 meyve fidanı dağıttı.

Bu yılki “Proje Bahçeleri” etkinliği; Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez’in ve Bursa çevresindeki 9 köyün muhtarlarının, dağ köylerinin dayanışma ve yardımlaşma derneği öğrencilerinin ve Bursa Kent Konseyi Çevre Gönüllüleri’nin de katılımıyla 25 Mart Cumartesi günü Oyak Renault Bursa Fabrikası’nda gerçekleştirildi. Ekinlikte, 2 bin 400 meyve fidanı köylülere teslim edildi.

Oyak Renault Genel Müdürü Tunç Başeğmez

Tunç Başeğmez, törende yaptığı konuşmada “Bursa çevresindeki köylerimizin ekonomik kalkınmasına çevreci bir projeyle katkıda bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz. Projemizin temel amacı, yeni nesillere daha yeşil ve refah seviyesi daha yüksek bir Bursa bırakmak.” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Oyak Renault olarak, 2006 yılından bu yana Renault’nun yeni otomobil projelerinden birini Bursa’ya getirmeyi başardığımızda, fidan dağıtımı etkinliği düzenlemeyi ‘güzel bir gelenek haline’ getirdik; çünkü biz Oyak Renault’yu, bu güzel şehre sadece ekonomik canlılık değil; sosyal sorumluluk bilinciyle, gelecek nesillere kalacak değerler ve eserler de katan bir kuruluş, büyük bir aile olarak görüyoruz. Birkaç ay önce bu fabrikada üretmeye ve tüm dünyaya ihraç etmeye başladığımız yeni Megane Sedan’ımız, hem ülke ekonomisine hem Bursa’ya çok şey katacak. Dağıttığımız 2 bin 400 meyve fidanı da gelecek nesillere miras kalacak birer ekonomik ve çevresel değer olacak.”  

Proje Bahçeleri etkinliğine, Bursa çevresindeki köylerden gelen çok sayıda misafirin yanı sıra Oyak Renault Otomobil Fabrikaları çalışanları ve fabrikayı gezmek için gelen aileleri de katıldı. Etkinlik kapsamında ayrıca, fabrika bahçesine de hünnap ağacı dikildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz