“Otomotiv Yaz Kampı” gençleri bekliyor

0
272
OSD-Yaz-Kampi
Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), lise ve üniversite öğrencilerine yönelik Otomotiv Yaz Kampı’nı devreye alıyor.

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), lise ve üniversite öğrencilerine yönelik Otomotiv Yaz Kampı’nı devreye alıyor. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) destekleri ile 1-14 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek ücretsiz sanal etkinlikle, gençlerin otomotiv sanayiini yakından tanıması hedefleniyor. Otomotiv Yaz Kampı’nda öğrenciler; online workshoplar, dijital fabrika turları, OSD üyesi kuruluşların alanında uzman çalışanlarından sanayiye ilişkin gelişmeleri dinleme ve OSD Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı Genç Sohbetler gibi birçok etkinliğe katılma şansını yakalayacak. Kamp boyunca en az 10 oturuma katılım sağlaması durumunda öğrencilere katılım sertifikası verilecek.  

Türkiye otomotiv sanayine yön veren 14 büyük üyesiyle sektörün çatı kuruluşu olan Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), otomotiv sektörünü gençlere tanıtmak için özel bir deneyimi hayata geçiriyor. Bu kapsamda OSD, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) ile birlikte Otomotiv Yaz Kampı’nı devreye alıyor. Özellikle pandemi döneminde staj imkanları oldukça kısıtlanan öğrencilerin otomotiv sanayinin temsilcileri ile bir araya geleceği önemli bir platform olacak etkinlik, 1-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek. Sanal etkinlikle lise ve üniversite öğrencileri, tamamen ücretsiz olarak düzenlenen kampta birçok yeni bilgiyi edinme ve otomotiv sektörünü deneyimleme şansı bulacak.

Öğrenciler sertifika alabilecek

Kamp boyunca öğrenciler; online workshoplar, dijital fabrika turları, OSD ve OİB üyesi her biri küresel birer oyuncu olan ana sanayi kuruluşlarının alanında uzman çalışanlarından sanayiye ilişkin gelişmeleri dinleme imkanı elde edecek  ve OSD Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı Genç sohbetler gibi birçok etkinliğe katılabilecek. Ayrıca, OSD’nin sektöre öncülük eden üye firmalarıyla ilgili en güncel gelişmeler de katılımcılara aktarılacak. Kamp boyunca en az 10 oturuma katılım sağlayan öğrencilere  katılım sertifikası verilecek.  Bunun yanı sıra gün sonu sınavlarında belirli bir seviyede puan alan ve projesini tamamlayan üniversite öğrencileri  başarı sertifikası almaya hak kazanacak. Otomotiv Yaz Kampı detaylarına ve kayıtla ilgili bilgilere, www.otomotivkampi.com adresinden ulaşılabiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz