OSS, Olağan Genel Kurul toplantısı gerçekleşti

1
663
OSS_Yonetim_ve_Denetleme_Kurulu
OSS Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri

Otomotiv Satış Sonrası Ürün ve Hizmetleri Derneği OSS’nin Olağan Seçimli İdari ve Mali Genel Kurul toplantısı İstanbul’da yapıldı. 2018 ve 2019 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği Genel Kurul’da, önümüzdeki iki yıl boyunca görevde olacak yeni yönetim ve denetleme kurulları da belirlendi. OSS Derneği’nin yeni başkanı Ziya Özalp oldu.

OSS Derneği’nin yeni yönetim kurulu, genel kurula katılan üyelerin oybirliği ile seçildi. Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Ziya Özalp, Anıl Yücetürk, Patrizio Ragusin, Ali Özçete, Serdar Aslan, Rıza Şahin, Hakan Ataoğuz, Burak Şener, Hüseyin Topal, Abdullah Yavuz, Halit Başbuğ, Erdem Çarıkçı, Zeynep Erfan, Emirhan Silahtaroğlu.

OSS Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Özalp

Sektör olarak REKA-BERCE güçlenebiliriz.”

OSS’nin yeni başkanı Ziya Özalp yaptığı konuşmada: “Bu dönemde OSS’nin vizyonunu şekillendirecek en önemli etkenler dünyada ve ülkemizde hem otomotiv sektörünün hem de otomotiv satış sonrası sektörünün değişimi olacaktır. Dijital çağda artık sadece kazanmak ve sadece kaybetmekten bahsedemeyiz. Bu yönüyle otomotiv satış sonrası sektörünün değişim yönü ve trendleri arasında OEM’in agresif atakları, dijital oyuncular, bağlantılı araçlar, elektrikli araçlar ve değişen mobilite çözümleri bulunuyor. Sözün özü, güzel, temiz ve eşit rekabete hazırız. Rekabet, bizi daha iyiye götürdüğü müddetçe anlamlıdır. Yardımlaşarak yarışabilir, sektörümüzü güçlendirerek birlikte büyüyebiliriz. Rekabeti, spor mücadelesi olarak görme eğiliminden uzaklaşarak “REKA-BERCE” güçlenebiliriz.” dedi.

Panele Türkiye’nin tanınmış ekonomistleri Asaf Savaş Akat ve Atilla Yeşilada konuşmacı olarak katıldı.
Panele Türkiye’nin tanınmış ekonomistleri Asaf Savaş Akat ve Atilla Yeşilada konuşmacı olarak katıldı.

Ziya Özalp yeni yönetim kurulunun hedefleri ile ilgili de şunları söyledi; “Bizim için bu dönemin altın kelimeleri yine ve daha kalın harflerle; eşitlik, şeffaflık, izlenebilirlik ve kapsayıcılık olacak. Çoksesliliğe ve yüksek sesle birlikte düşünmeye hazırız. Tıpkı önceki yıllarda olduğu gibi yeni yönetim kurulumuzun bir üyesi ve derneğimizin yeni başkanı olarak üzerime düşen görevi yerine getirmekten onur ve gurur duyacağım. Bu vesileyle bugün sizlerin karşısına bu büyük sorumlulukla çıkmama olanak ve katkı sağlayan tüm geçmiş dönem yönetim kurullarımıza, başkanlarımıza ve siz değerli OSS ailesine şükranlarımı sunarım.

Genel kurulun ardından yaklaşık 200 üye temsilcisi ve davetlinin katılımlarıyla, moderatörlüğünü Rauf Ateş’in yaptığı ve Türkiye’nin tanınmış ekonomistleri Asaf Savaş Akat ve Atilla Yeşilada’nın konuşmacı olduğu bir panel gerçekleşti. Türkiye ekonomisinin mevcut durumu ve geleceğinin değerlendirildiği panel sonunda, OSS Derneği adına Rıza Şahin panelistlere teşekkür ederek, plaketlerini takdim etti. Etkinlik, tüm davetlilerin sohbet olanağı bulduğu, keyifli bir ortamda yenilen akşam yemeği ile son buldu.

OSS’nin Olağan Seçimli İdari ve Mali Genel Kurul toplantısına katılım yüksekti.

Yönetim kurulu üyeleri

Ziya Özalp – Martaş Otomotiv
Anıl Yüceturk – Maysan Mando
Patrizio Ragusin – Rapro
Ali Özçete – Özçete Otomotiv
Serdar Aslan – Ferdinand Bilstein Tr.
Rıza Şahin – Hıdırusta Otomotiv
Hakan Ataoğuz – Ekol Otomotiv
Burak Şener – Şener Otomotiv
Hüseyin Topal – Ada Group
Abdullah Yavuz – Schaeffler
Halit Başbuğ – Başbuğ Otomotiv
Erdem Çarıkçı – Valeo
Zeynep Erfan – SKF
Emirhan Silahtaroğlu- Silkar Otomotiv

Denetleme kurulu üyeleri

Aziz Kahya – Genel Oto
Kadri Öztürk – Orjin Otomotiv
Hüseyin Muratoğlu – Mapa
Erdoğan Kesmen – ASG
Mehmet Korkmaz – Mega-Tek Otomotiv
Beylem Birsen – Lepar Otomotiv

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here