OSD’den Temsa’ya ihracat ve teknoloji ödülü

0
1281

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) tarafından verilen 2016 İhracat, Teknoloji ve Yan Sanayi Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Temsa, OSD’nin 43’üncü Olağan Genel Kurulu’nda düzenlenen ödül töreninde, ihracat ve teknoloji kategorilerinde ödül aldı.

OSD’nin 43’üncü Olağan Genel Kurulu’nda 2016 yılında ihracat, teknoloji ve yan sanayi kategorilerinde başarılı performans sergileyen üyeler ödüllendirildi.

Toplam üç kategoride verilen başarı ödülleri kapsamında Temsa, 2016 yılında gerçekleştirdiği 129 milyon dolarlık ihracatl, İhracat Başarı Ödülü kategorisinde Altın Madalya’nın sahibi oldu. Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik, ödülü Uludağ İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu’nun elinden aldı.

Temsa ayrıca, geçen yıl tescil ettirdiği iki ayrı teknoloji patentiyle, bu yıl ikincisi düzenlenen Teknoloji Başarı Ödülleri kapsamında verilen Teknoloji Başarı Ödülü’nü de aldı.

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik kazanılan ödüllerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, Temsa’nın hayata geçirdiği ‘Smart Mobility’ vizyonu ile geliştirdiği teknolojilerle, geleceğin ulaşım ihtiyaçlarına yatırım yaptığını söyledi.

Dinçer Çelik, “Teknolojiye yapılan yatırım, ihracatı besleyen en önemli unsurlardan biri. Bu iki önemli ödülle, Temsa’nın teknoloji üreten ve ihraç eden firma olduğu bir kez daha tescillenmiş oldu. şeklinde konuştu.

Temsa, geçen yıl düzenlenen Genç Türkiye Zirvesi kapsamında verilen Akademi Ödülleri’nin ‘Yenilikçi Teknoloji Şirketleri’ kategorisinde de birincilik ödülünün sahibi olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz