OPET, akaryakıt sektöründe en iyi müşteri deneyimi yaşatan marka seçildi

1
1138
OPET Müşteri İlişkileri Müdürü Cem Arıcanlı, ödülü Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen ve Akademetre Genel Müdür Yardımcısı Pınar Kara’nın elinden aldı.

OPET, bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen “Müşteri Deneyimini En İyi Yaşatan Markalar”ın yarıştığı A.L.F.A. Awards’ta akaryakıt sektöründe, müşteri deneyimini en iyi yaşatan marka seçilerek ödüllendirildi.

Marketing Türkiye dergisi ve AKADEMETRE işbirliğiyle 2015 yılından beri “Müşteri Deneyimini En İyi Yaşatan Markalar”ın ödüllendi­rildiği A.L.F.A. Awards’un dördüncüsü gerçekleşti. Müşteri deneyimi yönetimindeki başarılarıyla, müşterisiyle sağlıklı ve sürdürülebilir bir ilişki kuran markaların onurlandığı A.L.F.A Awards’da bu yıl kategori sayısı 37’ye çıkartıldı. Törende bankacılıktan beyaz eşyaya, dijital yayın platformlarından e-ticaret sitelerine, fast food’dan giyim sektörüne kadar müşteri deneyimini en iyi yaşatan markalar ödüllendirildi. OPET, akaryakıt sektörünün müşteri deneyimini en iyi yaşatan markası seçildi. OPET’in ödülünü Müşteri İlişkileri Müdürü Cem Arıcanlı aldı. Cem Arıcanlı, “Türkiye genelinde bulunan yaklaşık 1500 istasyonumuza günde 600 bin civarında araç geliyor. Her araçta ortalama iki kişi olduğunu var saydığımızda bir milyonu aşkın insanın ziyaret ettiği bir çatıyı yönetiyoruz. Her bir istasyonumuzu ayrı bir hizmet noktası olarak konumlandırıyoruz. OPET Çağrı Merkezi, tüm geribildirimlerin yönlendirilmesinden raporlanmasına kadar tüm süreci titizlikle takip ederek müşterilerimizin beklentilerini 7 gün 24 saat karşılamak ve memnuniyetini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.” diye konuştu.

A.L.F.A. Awards bu yıl da AKADEMETRE’nin uluslararası standartlarla oluşturduğu kapsamlı ve özgün metodolojisiyle ölçüldü. A.L.F.A. Awards’ın jürisini ise tüketiciler oluşturuyor. Araştırma kapsamında; İstanbul, Bursa, Balıkesir, İzmir, Ankara, Kayseri, Adana, Gaziantep, Malatya, Samsun, Trabzon ve Erzurum illerindeki bin 200 kişiyle yüz yüze görüşme gerçekleştirildi. Araştırmayla “Müşterilerin arzu boyutu” ile “Markayı deneyimleme istekleri”, “İletişim boyutu” ile “Markanın iletişim faaliyetlerinin niteliği” ve “İlişki boyutu” ile “Markanın tüketici nezdinde bilinirliği” gibi müşteride markanın ilk izlenimini oluşturan satış öncesi ilişkiler değerlendirildi. “Çoklu deneyim tutarlılığı” ile “Şirketlerin çalışan memnuniyetine verdiği önem”, “Rekabet avantajı sağlayan kişiselleştirme uygulamaları” ve “CRM” ile “Sadakat programları” gibi müşteri deneyimini önemli ölçüde etkileyen, marka deneyiminin süreçlerini ortaya koyan yaklaşımlar değerlendirildi. Günümüzde marka sadakatini olumlu yönde etkileyen “Satış sonrası ilişki devamlılığı”; “Çözüm odaklı hizmet”, “Şikayete dönüş hızlılığı” gibi kriterler bazında değerlendirilerek, şirketlerin müşteri devamlılığını artırma düzeyleri tespit edildi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz