NISSAN’dan yüzde 8.2 pazar payı ile rekor üstüne rekor

1
1523
Nissan Xtrail
Renault Trucks

NISSAN Türkiye, ekim ayındaki yüzde 7.7 pazar payını kasımda yüzde 8,2’ye çıkararak tüm zamanların rekorunu kırdı. Ayrıca NISSAN Türkiye, SUV pazarında da pazar payını yüzde 29’a çıkararak açık ara önderliğini pekiştirdi.

Japon otomotiv devi NISSAN, Türkiye’deki 25’inci yılını rekorlarla taçlandırıyor. Binek araçlarda 4 bin 557 adetlik satış performansı gösteren NISSAN Türkiye, pazar payını yüzde 9.8’e çıkarırken marka sıralamasında üçüncü sırada yer aldı. Toplam pazarda ise gerçekleştirilen 4 bin 762 adetlik satış ile yüzde 8.2 pazar payı elde eden NISSAN Türkiye, marka sıralamasında altıncı sırada yer aldı. Ekim ayında pazar payını yüzde 7.7’ye çıkaran NISSAN Türkiye, kasım ayındaki performansıyla hem toplam pazarda hem de binek araçlarda rekor tazelemiş oldu.

NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök

Her 3 SUV’den biri NISSAN

QASHQAI, X-TRAIL ve JUKE modelleriyle Türkiye’de SUV sınıfının önderi NISSAN’ın QASHQAI ve X-TRAIL modelleri, kendi sınıfında kasım ayının en çok satan modelleri oldu. Türkiye’de SUV sınıfında kasım ayında 14 bin 88 araç satılırken, NISSAN bu sınıfta elde ettiği satış performansıyla pazar payını artırarak yüzde 29’a çıkardı. NISSAN’ın D-SUV sınıfındaki modeli X-TRAIL, kendi sınıfında yüzde 70 pazar payı elde ederek tüm sınıflarda en çok satan yedinci model oldu. Sınıfının öncüsü ve önderi kompakt SUV modeli QASHQAI ise kasım ayında tüm pazarda en çok satan dördüncü model oldu.

NISSAN’ın kasım ayı performansını değerlendiren NISSAN Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, “Kasım ayında satılan 10 binek araçtan biri, SUV sınıfında ise satılan 3 araçtan biri NISSAN. Elde ettiğimiz pazar payı Türkiye’deki 25 yıllık tarihimizin en yüksek oranı. Geçen ayı da rekor ile tamamlamıştık ve bu ay rekorumuzu tazeledik. Yılın ilk 10 ayında 9.3 milyonluk satış performansıyla dünyanın en çok satan otomotiv grubunun bir parçası olarak, Türkiye’de de başarılı işlere imza atıyoruz. ÖTV ve KDV indirimlerinin tümünü müşterilerimize yansıtıyoruz. Buna ek olarak sıfır faizli 70 bin liraya varan finansman desteği ve diğer kampanyalarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına karşılık veriyoruz. Ekim ayının ardından kasım ayında da elde ettiğimiz pazar payı ile görüyoruz ki, yaptığımız kampanyalar ve ürünlerimiz müşterilerimiz tarafından çok fazla beğeniliyor. Bugüne dek sürdürdüğümüz anlaşıyı aralık ayı boyunca sürdürecek ve müşterilerimize en ideal koşulları sunarak tüketici faydasını en üst seviyede tutacağız.” dedi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz