New Holland Çocuk Kütüphaneleri’nin sayısı artıyor

0
1299
Renault Trucks

New Holland Çocuk Kütüphaneleri Anadolu’da daha çok sayıda çocuğa ulaşmak üzere kütüphanelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor. Çankırı ve Ağrı’da açılan ilk iki kütüphanenin ardından Uşak, Kayseri ve Tekirdağ Çorlu’daki çocuklar da New Holland Çocuk Kütüphaneleri’nde ağırlanmaya başladı.

Türk iş dünyasının toplumsal yanı en güçlü holdinglerinden Koç Grubu’nun şirketlerinden Türk Traktör, farklı alanlara yönelik olarak geliştirilen toplumsal paylaşım ve sosyal sorumluluk projelerine yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

Türk Traktör, önder markası New Holland ile toplumun yaşam kalitesini yükseltmek, öğrencilerin bilgiye erişimini kolaylaştırmak ve eğitime olan katkısını da sürdürmek adına Türkiye’nin farklı bölgelerinde Çocuk Kütüphaneleri kuruyor.

Proje kapsamında bugüne kadar beş farklı ildeki beş köy okulunda New Holland Çocuk Kütüphanesi kuruldu.

 2016 yılında başlatılan projeyle birlikte ilk kütüphaneler Çankırı ve Ağrı’da açıldı. Yoğun ilgi ile karşılanan çocuk kütüphanelerinin yeni üç tanesi ise bu yıl Uşak, Kayseri ve Tekirdağ Çorlu’daki öğrencileri ağırlamaya başladı.

Okul seçimi yapılırken daha fazla çocuğa ulaşılabilmesi için özellikle taşımalı sistem ile çevre köy ve mahallelerden öğrenci alan merkez köy okullarının tercih edilmesine özen gösteriliyor.

Bugüne kadar açılan kütüphanelerin kurulumu sırasında, seçilen binaların tadilatları gerçekleştirildi, kütüphanelerin dolap ve masa gibi gerekli tüm mobilyaları tedarik edildi ve beş kütüphaneye toplamda 4 bin 500 adet kitap bağışlandı.

Proje kapsamında bugüne kadar beş farklı ildeki beş köy okulunda New Holland Çocuk Kütüphanesi kuruldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz