Mutlu Akü, Rusya’da teknolojilerini tanıttı

0
2215

Mutlu Akü, Rusya’da düzenlenen MIMS Automechanika Moskova fuarında Lityum-İyon, Taxi ve Start-Stop AGM aküleri gibi birçok özel ürününü katılımcılarla buluşturdu.

Mutlu Akü, 27-30 Ağustos 2018 tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleştirilen MIMS Automechanika fuarında yeni ürünlerini ve teknolojilerini sektör profesyonelleri ve katılımcılarla buluşturdu. Mutlu Akü, standından SFB teknolojisinden, Lityum-İyon Akülerine, Start-Stop AGM ve EFB teknolojisinden, ağır hizmet akülerine kadar geniş ürün yelpazesin de katılımcılarla paylaştı.

İki kata kadar daha uzun ömürlü aküler

AGM teknoloji aküleri ise ileri düzeyde Start&Stop özellikli araçlarda kullanım için özel olarak tasarlandı. Kurşun asit akü teknolojisinin ulaştığı son nokta olan VRLA (valf regüleli kurşun asit) AGM (absorbed glass mat – emdirilmiş cam elyaf) tipte. Sahip olduğu bu yeni teknoloji sayesinde içerisinde serbest halde elektrolit bulunmuyor. VRLA özelliği sayesinde gaz rekombinasyon sistemine sahip. Standart sulu akülerdeki bakım gerektirmeme özelliği ile geliştirilmiş. Döküm yapıda pozitif plaklar ve Con-Cast yapıda negatif plakları ile sağlam bir iç yapıya sahip olup, standart sulu akülere oranla daha yüksek marş gücü ve ömür dayanımına sahip. Geliştirilmiş S&S sistemlerinde kullanımına en uygun akü. Taxi akülerin özellikleri ise, strandart aküye göre çok daha sağlam, iki kat daha uzun ömürlü ve sarsıntıya dayanıklı aküler olmalarıyla öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz