Murat Şahsuvaroğlu, OYDER’in yeni başkanı oldu

0
4538
Renault Trucks

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nin (OYDER) Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonucunda yeni yönetim kurulu belirlendi. 2014 yılından bu yana başkanlığı sürdüren Z. Alp Gülan’ın yerine Murat Şahsuvaroğlu seçildi.

Türkiye’de otomotiv sektörünün perakende ve hizmet ayağını temsil eden OYDER’in başkanlığını yürütecek olan 1974 doğumlu Murat Şahsuvaroğlu, yükseköğrenimini İngiltere’de tamamladı. Murat Şahsuvaroğlu, Şahsuvaroğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinin yanı sıra Şahsuvaroğlu Otomotiv Genel Müdürlüğü’nü de sürdürüyor.

OYDER’de çeşitli görevlerde bulunan Şahsuvaroğlu, başkanlığa seçildikten sonra yaptığı açıklamada 70 bini aşkın çalışanın bulunduğu Türkiye’deki yetkili satıcılık teşkilatının gelişmesi için çalışmaların hız kazanacağını dile getirdi.

OYDER’in Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçim sonrası Murat Şahsuvaroğlu yeni dönemde yönetim kurulu başkanlığı görevini üstlenirken, başkan vekilliğine Zeynep Fidan Soysal, başkan yardımcılıklarına ise Turgay Mersin, Ömer Koyuncu, Uğur Yalçınkaya, Halef Günay, Uğur İnciroğlu getirildi. Yeni yönetim kurulunda Kemal Altuğ Erciş, Hikmet Baran, Yüksel Ceylan, Murat Yeğin, Şemsi Durdu, Kemal Tepret, Uğur Güven, Gökhan Manisalı, Aykut Pektekin, Ali Erdem Cindilli, Erdinç Artkıy ve Turan Mutlu yer alıyor. Demirhan Dinç, Murat Mutlu ve Hamid Gülsoy ise yeni dönem denetleme kurulunu oluşturuyor.

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz