Münür Yavuz, artık MAN’ın küresel otobüs üretiminden sorumlu

0
768
MAN Türkiye Yürütme Kurulu Başkanı Münür Yavuz

MAN Türkiye A.Ş. Yürütme Kurulu Başkanı ve CEO’su Münür Yavuz, önemli bir atamayla MAN’ın küresel ölçekteki tüm otobüs üretiminden sorumlu oldu. MAN Türkiye Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürecek olan Münür Yavuz, Polonya ve Güney Afrika fabrikalarının yanı sıra Münih’teki ilgili merkezi fonksiyonların da sorumluluğunu üstlendi. 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle MAN Türkiye A.Ş. Genel Müdürlüğü’ne ise Lojistikten Sorumlu Direktör Ufuk Doğrusöz atandı.

MAN’ın Ankara’daki üretim fabrikasında 2009 yılından bu yana Yürütme Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görevini yürüten Münür Yavuz, MAN Truck & Bus’ın üç kıtada bulunan otobüs üretiminin sorumluluğunu üstlendi. Sorumluluk alanında, üretim, lojistik ve kalite gibi birçok alt birimin de bulunduğu Münür Yavuz, böylece üç kıtada kapsamlı bir görev üstlenmiş oldu.

Münür Yavuz liderliğindeki MAN Türkiye, sığa, ihracat ve istihdamda rekorlar kırdı

2009 yılında günlük otobüs üretimi 6 olan MAN Türkiye A.Ş., sığasını iki kattan daha fazla artırarak 2019 başından itibaren günlük 13 otobüse çıkardı. Buna paralel olarak MAN Türkiye A.Ş.’nin 2009 yılında bin 498 olan istihdam rakamı ise 2019 yılı başında 3 bin 425 kişiye ulaştı.

Doğru zamanda, doğru yerde, doğru sonuçlar verebilen bir organizasyonuz

Son dönemde yakaladıkları önemli büyüme eğilimine dikkat çeken MAN Türkiye A.Ş. CEO’su Münür Yavuz şu açıklamalarda bulundu: “2015’ten bu yana her sene günlük üretimimizi arttırarak, düzenli olarak büyüyoruz. Bu güçlü büyümemizin temelinde doğru zamanda, doğru yerde, doğru sonuçlar verebilen bir organizasyon olmamız bulunuyor. Bununla birlikte bu istikrarlı büyümede, hiç şüphesiz MAN’da çalışan her bireyin çok önemli katkısı var. Biz birlikte çalışmaktan ve üretmekten keyif alan büyük bir aileyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here