MOOV, 15 bin ton karbon salımını engelledi

0
266
MOOV_Tema-2_
Serbest dolaşımlı araçlarla araç paylaşımı hizmete veren MOOV, üç yıl bile geçmeden 3 milyonuncu kiralamaya imza attı.

Eylül 2018’de Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip serbest dolaşımlı araçlarla araç paylaşımı hizmete vermeye başlayan MOOV, üç yıl bile geçmeden 3 milyonuncu kiralamaya imza attı.

MOOV’un sunduğu esnek araç kiralama modelinin kısa sürede yakaladığı başarının çevreye de olumlu yansıdığını söyleyen Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, “MOOV’u üç milyon defa kullanan MOOVER’lar sayesinde 15 bin tonluk CO2 salımının önüne geçildi. Araç paylaşımının çevreye olan katkısı kullanım arttıkça daha fazla oluyor.” dedi.

Çevreci, ekonomik ve konforlu yaklaşımıyla herkes için ulaşımda fırsat eşitliği sağlayan ve araç paylaşımı sektörünün lideri olan MOOV, geçtiğimiz günlerde 3 milyonuncu kez kiralama sayısına ulaştı. Eylül 2018’de 700 araçla faaliyete başlayan MOOV, bugün gelinen 2.500’den fazla aracıyla İstanbul, İzmir ve Ankara’da aynı uygulama üzerinden hizmet veriyor.

MOOV’un üç yıldan daha kısa sürede sağladığı başarıyla ilgili görüş bildiren Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız, “MOOV’la ulaşımda ezberleri bozduğumuzu söyleyebilirim. Operasyonu çok zor olan bir sürece başladık ve üç yıl bile geçmeden üç milyondan fazla kiralamaya imza attık. Ulaşımın herkes için bir ihtiyaç olduğunu biliyoruz ve MOOV’da 15’er dakikalık periyotlar halinde araç kiralama imkânı sunuyoruz. Sunduğumuz hizmet MOOVER olarak tanımladığımız kullanıcılarımız tarafından da çok sevildi. Tüm MOOVER’lara gösterdikleri ilgi için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Garenta_ve_ikinciyeni.com_GenelMuduru_EmreAyyildiz
Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Emre Ayyıldız

Ulaşım ihtiyacına önemli bir alternatif olduklarını söyleyen Emre Ayyıldız, “Salgın döneminde ulaşım ihtiyacı artarak devam etti. Özellikle salgının ilk dönemlerinde toplu taşımanın kullanım oranı yüzde 85’lere kadar düştü. Bu dönemde hiçbir ekstra temasa ihtiyacı kalmadan, tam dijital altyapıyla hizmet verdiğimiz MOOV’la ulaşım ihtiyacına önemli bir alternatif olduk. Sürdürülebilir büyümemize devam ediyoruz. MOOV uygulaması 2 milyon defadan fazla indirildi. Günde 6 bin defadan fazla kiralama gerçekleştiriyoruz.” şeklinde konuştu.

Araç paylaşımının ekonomik ve konforlu olmasının yanı sıra çevreci bir model de olduğunu da belirten Ayyıldız, “Araç paylaşımını geleceğin ulaşım modeli olarak görüyoruz. Çevreci ve yenilikçi büyüme stratejimiz kapsamında yatırımlara devam ediyoruz. Sadece MOOV’da gerçekleştirdiğimiz üç milyon defa kiralama sayısıyla 15 bin tonluk CO2 salımının önüne geçtik. Ayrıca, dijital sözleşme sayesinde 4,5 milyon adet kağıdın israfını önledik, sözleşmenin kişilere ulaşması için harcanacak olan 7.875 litre yakıtın da harcanmasına engel olduk, araç temizliğinde kullandığımız optimize temizlik yöntemleriyle 8.700 ton suyun israfını önledik.” ifadelerini kullandık.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz