Groupe PSA, 2021 sonunda Gliwice fabrikasında büyük hacimli van üretecek

1
1121
Gliwice-Polonya_GroupePSA
Groupe PSA’nın hafif ticari taşıt (LCV) stratejisinin başarısı, ek üretim kapasiteleri gerektiriyor. Üretim verimliliğini artırmak için Opel/Vauxhall hafif ticari taşıt modelleri Groupe PSA platformuyla aynı çatı altında toplanırken hafif ticari taşıtların üretimini karşılamak üzere Polonya (Gliwice) için yeni bir performans planı hazırlandı.

Üretim ve Tedarik Zinciri Genel Müdür Yardımcısı Yann Vincent, yapmış olduğu değerlendirmede: “Gliwice (Polonya) tesisimize yönelik müjde niteliğindeki bu haber Avrupa genelinde sinerji ve verimlilikle uygulamakta olduğumuz Mükemmel Tesis Programımızın başarılı olduğunu gösteriyor. Endüstriyel performans, hafif ticari taşıt pazarına daha fazla odaklanma ve müşterilerimize bu sınıfta tüm markalarımızla en iyisini sunma noktasında çok önemli bir rol oynuyor.” dedi.

Groupe PSA Gliwice Fabrikası‘nı yöneten Andrzej Korpak ise “Büyük hacimli van üretiminin başlaması, Gliwice (Polonya) tesisinin geleceği için çok önemli bir kilometre taşı. Bu aynı zamanda ticari müşterilerin memnuniyeti için en yüksek verimlilik ve kalite seviyesine ulaşma zorunluluğunu da beraberinde getiriyor. Üretim süreçlerimizi bu tür bir aracın üretimine hızla adapte edecek ve bize duyulan güveni boşa çıkartmayacağız.” şeklinde konuştu.

Avrupa hafif ticari taşıt pazar önderi olan Groupe PSA, Avrupa’daki pazar payını daha da yükseltmeyi ve diğer bölgelerdeki etkinliğini artırmayı hedefliyor.

Val di Sangro, İtalya’da bulunan ve FCA/PSA ortak girişimi olan SevelSud fabrikası; Peugeot Boxer, Citroën Jumper ve Fiat Ducato olmak üzere büyük hacimli van üretimi ile son üç yılda üretim sığasını aştı.

Opel ve Vauxhall markalarının ortak büyük hacimli van platformuna geçişi, ek üretim sığası gerektiriyor. Groupe PSA, potansiyelini ve rekabet gücünü artırmak için Gliwice (Polonya) üretim sığasını artırmaya karar verdi. Tesis, artan hafif ticari taşıt taleplerini karşılamak üzere dönüştürülecek ve büyük hacimli vana ait özel platform için uyarlanacak. Tesisin yapılacak olan yatırımla yılda 100 bin büyük hacimli van üretmesi planlanıyor.

Peugeot, Citroën, Opel ve Vauxhall markalarının büyük hacimli van sınıfındaki üretim sığalarının artması, Groupe PSA’nın 2021 yılından itibaren müşterilerine daha fazla araç sunmasını ve 10 yıldan daha uzun bir süre Gliwice (Polonya) bölgesinde üretime devam etmesini sağlayacak.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here