Mitsubishi Fuso, yenilenmiş Rosa küçük otobüsü piyasaya sürdü

0
167
fuso-bus
Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC), Rosa küçük otobüsünün yeni bir modelini piyasaya sundu.

Asya’nın önde gelen ticari araç üreticilerinden biri olan Mitsubishi Fuso Truck and Bus Corporation (MFTBC), Rosa küçük otobüsünün yeni bir modelini piyasaya sundu. Yeni Rosa, Ağustos 2021’den itibaren Japonya genelinde MFTBC satış şirketleri ve bölgesel satış birimleri aracılığıyla satışa sunulacak.

Yeni Rosa, aracın operasyonel durumunu gerçek zamanlı olarak otobüs operatörlerine bildiren ve yöneten BusConnect telematik işleviyle birlikte geliyor. Telematik özelliği, otobüs operatörlerinin araç konumunu, rotayı ve sürücülerin güvenlik puanlarını izlemesine ve yönetmesine olanak tanırken, gerçek zamanlı olarak uzaktan tanılamayı mümkün kılıyor. BusConnect, coğrafi sınırlama yoluyla filo yöneticilerine araç sorunlarını tespit etmede yardımcı olurken aynı zamanda operasyonel verimliliğe ve tehlikeli sürüşün önlenmesine katkıda bulunuyor.

Yeni Rosa, J-OBD II standartları ve gürültü düzenlemeleri dahil olmak üzere çeşitli yeni endüstri gereksinimlerini de karşılıyor. Küçük otobüs, gün içinde bile daha fazla görünürlük için gündüz farlarıyla donatılıyor. Rosa artık, sürücülerin alacakaranlıkta farları açmayı unutma durumlarından kaçınmasına yardımcı olabilecek otomatik farlarla da sunuluyor. MFTBC, ayrıca Rosa’yı daha fazla güvenlik için yeni bir yardımcı sürücü emniyet kemeri hatırlatıcısı ile donatıyor. Bunların ötesinde, Rosa artık Japonya’nın ekstra koltuklar için zorunlu emniyet kemeri yönetmeliğine de uygun ve yakıt sızıntısını önlemeye yönelik en son standartlarla uyumlu bir yakıt deposuyla birlikte geliyor.

Son olarak, müşteriler artık iki yeni gövde rengi olan okyanus mavisi ve bal sarısını tercih edebiliyorlar. Genellikle servis veya okul otobüsü olarak çalışan Rosa, günlük toplu taşımada çok önemli bir rol oynuyor. Rosa, yolda herkes için daha güvenli, daha verimli ve daha konforlu bir deneyim sağlamak için gelişmeye devam edecek.

fuso-bus-rosa
Genellikle servis veya okul otobüsü olarak çalışan Rosa, günlük toplu taşımada çok önemli bir rol oynuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here