Michelin ve Air France işbirliği devam ediyor

0
338
michelinairfrance-01
Michelin ve Air France işbirliği devam ediyor
Renault Trucks

Michelin ve Air France arasında 2010 yılında imzalanan uzun soluklu işbirliğinin 10 yıl daha sürmesine karar verildi. Tazelenen işbirliği ile Michelin, uçak filosunun tek lastik tedarikçisi olmaya devam ederken, aynı zamanda sürdürülebilirlik ve inovasyon temelli pek çok çalışmaya da imza atacak.

Air France’ın uçakları, NZG (Sıfıra Yakın Büyüme) teknolojisi içeren Radial Michelin AIR X gibi en modern uçak lastikleriyle donatılacak. İstikrarlı bir lastik çapı güvencesi vermek üzere tasarlanan bu teknoloji, uçak lastiklerine daha fazla dayanıklılık ve istisnai direnç kazandırıyor.

Michelin, Air France’ın karbon yayımını yüzde 50 düşürecek

Ortaklıkları 10 yıl daha sürecek olan Michelin ve Air France; lastik tedariğinin yanı sıra inovasyon alanındaki çalışmalarını da karbon ayak izini düşürme hedefiyle gerçekleştirecek. Avrupa araştırma programlarında aktif rol alan Michelin, lastiklerini ve ilişkili sistemleri hafifletmeye devam etmek ve her uçuşta yakıt tüketimini ve CO2 yayımlarını mekanik olarak düşürmek için çığır açacak teknolojiler üzerinde çalışıyor. Air France’a yenilikçi geri dönüşüm kanalları, yüksek performanslı ekolojik reçineleri ve 3B metal ve plastik yazdırma uzmanlığı gibi yüksek hedefli çözümler sunmaya devam edecek olan Michelin, bu girişimlerle Air France’ın 2030 itibarıyla yolcu/km başına CO2 yayımlarını yüzde 50 düşürmek dahil olmak üzere, kendisi için belirlediği iddialı sürdürülebilir gelişim hedeflerine erişmesinde yardımcı olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz