Mercedes-Benz, X-Class ile Türkiye turuna çıkıyor

0
609

Mercedes-Benz X-Class, Türkiye’yi bir uçtan bir uca dolaşacağı “X-Macera” projesi ile gücünü, konforunu ve kalitesinin sınırlarını zorlamaya hazırlanıyor.

Mercedes-Benz Türk’ün Kasım 2017’de Türkiye pazarında satışa sunduğu ilk pick-up modeli Mercedes-Benz X-Class, yaklaşık bir yıllık süre içerisinde sınıfının değişen ihtiyaçlarını bir adım ileriye taşıdı. Pick-up sınıfındaki ilk premium model olan Mercedes-Benz X-Class, bu başarısına “X-Macera” projesi ile yeni bir serüven eklemeye hazırlanıyor. Otomobil gazetecisi Okan Altan’ın bu proje için özel olarak modifiye edilmiş aracın direksiyonu başına geçeceği “X-Macera” ekim ayında başlıyor. Türkiye’nin dört bir yanının boydan boya, engel tanımadan geçileceği bu projede sadece yollar değil, zorlu arazi koşulları da Mercedes-Benz X-Class’ın off-road yetenekleri ile aşılacak.

X-Macera için hazırlanan Mercedes-Benz X-Class, TÜV sertifikalı çok özel donanımlar ile modifiye edildi. Dünyanın en donanımlı X-Class modellerinden biri haline getirilen pick-up, Mercedes-Benz X 250d 4MATIC Power üzerinden geliştirildi. 2298 cc hacmindeki sıralı 4 silindirli X 250d 4MATIC, 3750 d/d’de 190 beygir güç ve 1500 d/d’den itibaren 450 Nm tork üretiyor. 7 ileri otomatik şanzıman ile gücünü dört tekere birden aktarabilen X 250d 4MATIC, arzu edildiği takdirde sadece arkadan itişli olarak da ilerleyebiliyor. X-Macera için teknik olarak modifiye edilen Mercedes-Benz X-Class 250d 4MATIC’te arazi koşullarına uygun amortisörler, süspansiyonlar, lastikler, jantlar, gövde kiti, aydınlatma donanımları ve vinç eklentileri yapıldı. Yapılan değişimlerin ardından X-Class’ın yüksek arazi sığası çok daha üst bir seviyeye ulaştı. Çok özel donanımların eklenmesi ile beraber yüksekliği, genişliği ve uzunluğu artan X-Class’ın yaklaşma, uzaklaşma ve tepe açıları da arttı.

Mercedes-Benz X-Class’ın gücünün, konforunun ve kalitesinin bir kez daha kanıtlanacağı “X-Macera” projesi, #XMACERA başlığı ile sosyal medya ve web sitesi üzerinden de takip edilebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here