Mercedes-Benz ve Bosch, Brezilya’da modern bir test merkezi inşa ediyor

0
1418
mercedes-benz-bosch-test-merkezi
Bir Daimler kuruluşu olan Mercedes-Benz do Brasil, Mayıs 2018’de São Paulo eyaletindeki Iracemápolis’teki tesislerinde Latin Amerika’nın en büyük kamyon ve otobüs test merkezini açtı.

Mercedes-Benz ve Bosch, en son teknolojiye sahip bir Taşıt Test Merkezi inşa etmek için Brezilya’da güçlerini birleştirdi. Kamyon ve otobüslere ek olarak gelecekte otomobillerin, hafif ticari taşıtların ve motorsikletlerin testi de mümkün olacak. Bu ortak projenin önemli bir yönü de yeni merkezin diğer taşıt, sistem ve taşıt parçası üreticilerine açık olması. Taşıt Test Merkezi, Mercedes-Benz’in São Paulo eyaletindeki mevcut Iracemápolis test pistinde inşa ediliyor.

mercedes-benz-brezilya-test-merkezi
Mercedes-Benz ve Bosch, en son teknolojiye sahip bir Taşıt Test Merkezi inşa etmek için Brezilya’da güçlerini birleştirdi.

Yeni test merkezinin inşaatı 2020’nin ilk yarısında başlayacak. Operasyonların ise 2021 yılında başlaması hedefleniyor. Mercedes-Benz ve Bosch, birlikte merkeze 70 milyon Brezilya Reali (yaklaşık 15 milyon Euro) yatırım yapacak. Yeni Taşıt Test Merkezi, taşıt güvenliği ve süspansiyon kontrolü için sistemlerin geliştirilmesinin yanı sıra artırılmış enerji verimliliği ve (yarı-) otonom sürüş için testlere odaklanacak.

Yeni Test Merkezi, toplam 400 bin metrekarelik bir arazide beş farklı alanı içerecek. İnşaat projesinin bir parçası olarak Iracemápolis’teki test pistlerinin sayısı 16’dan 21’e çıkarılacak ve ek atölye ve ofis alanı yaratılacak.

mercedes-benz-do-brasil-test
İnşaat projesinin bir parçası olarak Iracemápolis’teki test pistlerinin sayısı 16’dan 21’e çıkarılacak ve ek atölye ve ofis alanı yaratılacak.

Iracemápolis’teki mevcut Mercedes-Benz test pistleri hakkında

Bir Daimler kuruluşu olan Mercedes-Benz do Brasil, Mayıs 2018’de São Paulo eyaletindeki Iracemápolis’teki tesislerinde Latin Amerika’nın en büyük kamyon ve otobüs test merkezini açtı. Yaklaşık 15 futbol sahası büyüklüğündeki 1.3 milyon metrekarelik alanda dünyanın en büyük ticari taşıtlar üreticisi kamyonları ve otobüsleri test ediyor. Güncel olarak testler 16 farklı yol yüzeyi profilinde gerçekleştiriliyor. Bu sayede taşıtların dünya çapında çalışacakları neredeyse tüm yol koşulları simüle edilebiliyor. Bu yol profillerinin yeniden yaratımı için laboratuvar-kamyon olarak adlandırılan ve 260 adet duyarga ile donatılan bir Mercedes-Benz Actros, dört aydan kısa bir sürede çok sayıda güzergah ve yolda yaklaşık 16 bin km yol yaptı. Mercedes-Benz do Brasil, Test Merkezi’ne yaklaşık 20 milyon Euro yatırım yaptı. Bu test merkezinin tasarımı Almanya Wörth’deki Mercedes-Benz kamyon fabrikasındaki EVZ’den (Geliştirme ve Test Merkezi) modellendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here