Mercedes-Benz Türk’ün Türkiye’de ürettiği 250 bininci kamyon banttan indi

0
807

2018 yılı itibariyle toplamda 470 milyon Euro’luk yatırım gerçekleştirilen Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikası, üretilen 250 bininci kamyonun banttan indirilmesiyle tarihi bir ana daha ev sahipliği yaptı.

Türkiye kamyon pazarının 15 yıldır aralıksız önderi olan Mercedes-Benz Türk, Aksaray fabrikasında üretilen kamyonları, Türkiye pazarı dışında başta Avrupa olmak üzere 5 kıtada 70’in üzerinde ülkeye ihraç ediyor.

Mercedes-Benz Türk Aksaray fabrikasında üretilen 250 bininci kamyon olan Actros 1853 LS 4×2, İtalya’ya ihraç edilmek üzere yola çıktı.

Yatırımlarına ara vermeden devam eden Mercedes-Benz Türk Aksaray fabrikasının kamyon ihracatı kurulduğu 1986 yılından bu yana 45 bin adedi aştı.

Mercedes-Benz Türk, 1986 yılında kurulan Aksaray kamyon fabrikasında 250 bininci kamyonunu üretti. Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikasında tüm fabrika çalışanlarının katılımı ile düzenlenen banttan iniş törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Kamyon Üretiminden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Andreas Bachhofer ev sahipliği yaparken, Almanya’dan Mercedes-Benz Kamyon Grubu Başkanı Stefan Buchner, Daimler Kamyon Grubu Pazarlama ve Satış Direktörü Till Oberwörder, Aksaray kamyon fabrikasının da bağlı bulunduğu Mercedes-Benz Kamyon Grubu Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gerald Jank da törende hazır bulundu.

Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikasında tüm fabrika çalışanlarının katılımı ile düzenlenen banttan iniş törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün ve Kamyon Üretiminden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Andreas Bachhofer ev sahipliği yaparken, Almanya’dan Mercedes-Benz Kamyon Grubu Başkanı Stefan Buchner, Daimler Kamyon Grubu Pazarlama ve Satış Direktörü Till Oberwörder, Aksaray kamyon fabrikasının da bağlı bulunduğu Mercedes-Benz Kamyon Grubu Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gerald Jank da törende hazır bulundu.

Katılımcıların şahitliğinde 250 bininci üretim olan Mercedes-Benz Actros 1853 LS 4×2 İtalya’ya ihraç edilmek üzere banttan indi ve yola çıktı. 2017 yılında kamyon ihracatını bir önceki yıla oranla yüzde 38 oranında artıran fabrika, önümüzdeki yıllarda ihracatını daha da artırmayı hedefliyor.

Yüksek standart ve kalitede üretim yapan Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikası, Türkiye pazarı dışında başta Avrupa olmak üzere beş ayrı kıtada 70’ten fazla ülkeye kamyon ihraç ediyor. Anadolu’nun ortasında, Aksaray şehrindeki en büyük yatırım olan Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon fabrikası, Türkiye’nin ekonomik kalkınmasına olan katkısını da yeni yatırımları ve istihdam olanakları ile sürdürüyor.

Kurulduğu günden bu yana yatırımlarıyla kendini yenilemeye ve geliştirmeye devam eden, günümüzde bin 800’ü aşkın çalışanına istihdam sağlayan Mercedes-Benz Türk aksaray kamyon fabrikası, bugün gelinen noktada Daimler AG‘nin en önemli kamyon üretim üslerinden biri konumunda ve dünya standartlarında üretim yapıyor.

Katılımcıların şahitliğinde 250 bininci üretim olan Mercedes-Benz Actros 1853 LS 4×2 İtalya’ya ihraç edilmek üzere banttan indi ve yola çıktı.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün: “Kaliteli üretim geleneğimiz ile gurur duyuyoruz.

Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şirketimizin yarım asrı aşkın süredir gösterdiği üstün performansı, başarılarla dolu tarihi ve kaliteli üretim geleneğimiz ile gurur duyuyoruz. 1986 yılında faaliyete geçerek bölgede çok önemli bir değer yarattığımız Aksaray Fabrikamız pek çok ilke, başarıya ve rekora imza attı. Mercedes-Benz’in uzun yıllardır aralıksız Türkiye kamyon pazarının önderi olmasında çok büyük önemi olan Aksaray fabrikasının başarı hikâyesini, değerli çalışanlarımızın yüksek motivasyonu ile sürdüreceğimizden eminim.”

Mercedes-Benz Türk Kamyon Üretiminden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Andreas Bachhofer: “Emeği geçen tüm çalışanlarımızı kutluyoruz.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Üretimden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Andreas Bachhofer ise “Türkiye’deki köklü geçmişimizin ve Aksaray’daki 30 yılı aşkın deneyimimizin ürünü olan 250 bininci kamyonumuzu banttan indirmenin gururunu yaşıyoruz. 1986 yılından günümüze bölgedeki en büyük yatırım olan ve olmayı da sürdürecek fabrikamız sayesinde hem Aksaray’ın hem de Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlıyoruz. Bugüne kadar yüksek kalitede 300’den fazla tip araç ve 250 bin kamyon bu fabrikanın üretim bantlarından inerek müşterilerimiz ile buluştu. 32 yıllık geçmişimizde emeği olan ve bugün bu başarıyı devam ettiren tüm çalışanlarımızı kutluyorum.” dedi.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Üretiminden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Andreas Bachhofer

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here