Mercedes-Benz Türk’ün ikinci el ticaret hacmi büyümeye devam ediyor

1
1119

Mercedes-Benz Türk ikinci el faaliyetleri 2009 yılından bu yana hızla büyüyor. Şirketin ikinci el faaliyetleri, 120 milyon Euro’luk ciro seviyesinde satış performansına ve 2 bin 500 adedi aşkın satış hacmine sahip.

Mercedes-Benz Türk, öncülük ettiği ikinci el pazarını Mercedes-Benz Türk İkinci El Kamyon & Otobüs Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, TruckStore Grup Müdürü Kıvanç Aydilek ve BusStore Grup Müdürü Oytun Balıkçıoğlu‘nun katılımıyla İstanbul’da bulunan tesislerinde değerlendirdi.

2009 yılında ikinci el kamyon pazarına TruckStore, otobüs pazarına ise BusStore markalarıyla girmiş olan Mercedes-Benz Türk, ticari taşıt sektöründe başlattığı bu kavramda önderlik bayrağını müşterilerine sunduğu avantajlı satış, ekspertiz ve kredilendirme hizmetleri ve gelişmiş servis ağı ile taşıyor. Şirket, bugün 120 milyon Euro ciro seviyesindeki satış performansı, yaklaşık 25 çalışanı ve 2017 yılında ulaştığı 2 bin 500 adetlik BusStore ve TruckStore satışı ile güçlü konumunu sürdürüyor.

Mercedes-Benz Türk, 2017 yılında TruckStore markası altında 2 bin 142 adet kamyon, BusStore markası altındaysa 369 adet otobüs satışı gerçekleştirdi. 2018 yılının ilk çeyreğinde 306 adet ikinci el kamyon ve 73 adet ikinci el otobüs satışı gerçekleştiren şirket; geçtiğimiz yılın ilk çeyreğiyle aynı seviyeyi korudu.

İkinci el faaliyetlerinde de odak “Müşteri Memnuniyeti

Mercedes-Benz ikinci el organizasyonları TruckStore ve BusStore, 2018 yılında 2017 sonu itibariyle ulaştığı ikinci el stok seviyesini korumayı hedefliyor. Takas alım ve satışları bu hedef doğrultusunda yönetecek olan şirket, ikinci el araç müşterilerinin ilk tercihi olmaya devam etmek ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak için çalışmalarını sürdürüyor. İkinci el pazarında gösterdiği müşteri odaklı yaklaşım ve sunduğu yüksek hizmet kalitesi ile müşteriler nezdinde 2017 yılında önemli bir çözüm ortağı olan şirket; stok çeşitliliği, ikinci el pazarındaki fiyat uygunluğu, sunduğu özel finansal hizmetler koşulları ile müşterilerin iş ortağı olma iddiasını koruyor.

Mercedes-Benz Türk İkinci El Kamyon & Otobüs Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy: “İkinci el otobüsler ile BusStore olarak yoğun ihracat yapıyoruz

İkinci el pazarını, 2017 yılı kapanışını ve 2018 beklentilerini değerlendiren Mercedes-Benz Türk İkinci El Kamyon & Otobüs Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, “İkinci elde 2011 yılından bu yana hızla gelişen ihracat işlemlerimiz 2016 yılına geldiğimizde yıllık yaklaşık 100 adedi buldu. 2017 yılında yurtiçi pazarın daralmasına karşın yaptığımız ihracatlar satış adetlerimizi destekledi ve ihracat rakamımız 28 adede ulaştı. Gürcistan, Yunanistan, Hollanda, Almanya, Azerbaycan, KKTC ve Bulgaristan’a kadar uzanan geniş bir ihracat pazarımız var. İhracatın otobüs satışlarımız içerisinde önemli bir yer tutmaya devam edeceğini öngörüyoruz.” şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Türk ikinci el faaliyetleri Daimler Grubu’nda örnek

TruckStore ve BusStore markalarının sergilediği hızlı gelişim ve yüksek performans ile Türkiye’deki ekip, küresel anlamda Daimler Grubu‘nda örnek olma özelliğini koruyor. Bu çerçevede TruckStore Türkiye, 2017 yılındaki satış performansı ile Daimler genelinde üçüncü sırada yer alırken, 70 milyon Euro’nun üzerindeki cirosuyla da ikinci sırada yer aldı. BusStore Türkiye ise yaklaşık 50 milyon Euro üzerinde ciro gerçekleştirerek adetsel temelde ülkeler sıralamasında ikinci sırada yerini aldı.

Başarımızın altında, Alman disiplini, Türk pratikliği ve Mercedes-Benz yıldızına olan güven yatıyor

İkinci el faaliyetlerini kurumsal dinamikler çerçevesinde Mercedes-Benz markasının imajına yakışır şekilde yürüttüklerini kaydeden Osman Nuri Aksoy, “Yalın ve hızlı süreçlerimizle bir iş günü içerisinde müşterimizin alım, satım, kredilendirme ve sigortalama gibi tüm işlemlerini tek çatı altında gerçekleştirebilme gibi özelliklerimizle öne çıktığımızı düşünüyoruz. Bu anlamda Mercedes-Benz Türk olarak müşterilerimize tek elden tam hizmet verebiliyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Aynı zamanda Türkiye’de ikinci el ağır ticari taşıt işine kurumsal olarak ciddi hacimlerle başlayan ilk markayız. Senelerin tecrübesiyle oluşturduğumuz bir yapımız var. Bu yapıyı her gün daha da iyileştirmeye çalışıyoruz; çünkü markamızın temel ilkelerinden biri ‘mükemmellik’. Biz bu ilkeyi ikinci el alanında da yakalama gayretindeyiz. Müşterilerimizin bize duyduğu güven bu yolda bizleri sürekli motive ediyor. Başarımızın altında, Alman disiplini ile Türk pratikliğinin sonucu olan işlem hızımız ve müşterilerimizin Mercedes-Benz yıldızına olan güveni yatıyor.” diye konuştu.

Mercedes-Benz Türk İkinci El Kamyon & Otobüs Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, TruckStore Grup Müdürü Kıvanç Aydilek ve BusStore Grup Müdürü Oytun Balıkçıoğlu, ikinci el pazarını değerlendirdiler.

“Sıfır araçlarda sunulan olanakların birçoğunu ikinci elde de sunuyoruz

Sıfır araçlarda sunulan olanakların birçoğu ikinci elde de sunuluyor” diyen Aksoy, “Örneğin finansman, sigorta, servis paketleri ve garanti ikinci el için de geçerli. Takas zaten bu işin olmazsa olmazı. Bugün ikinci el araç alan bir kişi, genelde yarın sıfır aracın müşterisidir. Markamıza duyulan güven ve hizmetlerimiz çerçevesinde sıfır araç müşterileri de bizden yüksek model araç alıyor veya tam tersi olabiliyor. Bu sebeplerle hizmetlerimizin içeriği ve kalitesinde farklılaştırmaya gitmiyoruz. Müşterimizi araç tercihine göre değil; araç tercihinden bağımsız olarak markamızın müşterisi olarak görüyoruz.“ şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ile müşterilere terzi dikiş çözümler sunuluyor. Satılan her üç araçtan ikisi kredilendiriliyor

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, satışı gerçekleştirilen her üç araçtan ikisini kredilendirerek, kuruluşundan itibaren sektöre ve Mercedes-Benz Türk’ün ikinci el faaliyetlerine büyük katma değer sağlıyor; sunduğu hizmet ve ürünlerle müşterilerin her zaman ilk seçeneği oluyor. Mercedes-Benz Türk İkinci El Kamyon & Otobüs Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, “Finansman şirketimiz, müşterilerimize ihtiyaçlarına binaen ‘terzi dikiş’ çözümler yaratıyor. Bu esneklik bize geniş bir manevra yeteneği sunuyor. 2017 yılı mart ayından yakın döneme kadar finansman şirketimizin de desteğiyle piyasada oldukça ilgi gören bir ikinci el kamyon finans kampanyası gerçekleştirdik ve çok başarılı olduk. Finansman şirketimiz ile olan işbirliğinden son derece memnunuz.” dedi.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz