Mercedes-Benz Türk, İstanbul Maratonu‘nda rekor katılım ile rekor bağış topladı

1
1031

Mercedes-Benz Türk, 50’nci yılında katıldığı İstanbul Maratonu’nda koşucu sayısı, topladığı bağış miktarı ve en yüksek desteği veren kurumsal firmalar sıralamasında birinci sırada yerini aldı. Mercedes-Benz Türk, koşu kulübü MBT Runners ile 12 Kasım tarihinde gerçekleşen İstanbul Maratonu’nda 250 çalışanıyla koşarak Darüşşafaka Cemiyeti’ni destekledi. Mercedes-Benz Türk, İstanbul Maratonu’nda 151 bin 190 TL bağış ile en yüksek bağış toplayan şirket oldu.

1967 yılında kurulan ve bugün 1 milyar Euro’yu aşan yatırımıyla Türkiye’nin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri olan Mercedes-Benz Türk, üretim ve istihdam alanlarında Türkiye ekonomisine katkı sunarken, iyi bir kurumsal vatandaş olmak amacıyla yürüttüğü projelerine 50’nci yılında da devam ediyor. Mercedes-Benz Türk, Darüşşafaka Camiyeti’ne bağış toplamak amacıyla 12 Kasım tarihinde gerçekleşen İstanbul Maratonu koşusuna koşu kulübü MBT Runners ile katılarak 50’nci yıl koşusu gerçekleştirdi.

2014 yılından beri maratona katılan Mercedes-Bez Türk, 250 çalışanı ile İstanbul Maratonu’na katılarak kendi rekorunu kırdı. Maratonda en yüksek koşucu sayısına ve 2 bin 698 bağışçısıyla da en yüksek bağışçı sayısına sahip olan şirket Mercedes-Benz Türk oldu. 50‘nci yılında iyilik peşinde koşan Mercedes-Benz Türk, hem Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ve kendi kurumsal bağışı hem de çalışanların topladığı bireysel bağışlar ile Darüşşafaka’nın “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” projesini destekledi ve Adım Adım patformunda 151 bin 190 TL bağış ile en yüksek bağışı toplayan kurumların başında yer aldı.

Mercedes-Benz Türk MBT Runners Takım Kaptanları Serdar Yaprak ve Mehmet Bakır; “Maratona ilk katıldığımız sene 25 kişiyle koştuk ve her geçen sene Mercedes-Benz Türk olarak daha kalabalık bir şekilde maratonda yerimizi aldık. Şirketimizin Türkiye’deki 50‘nci yılını kutladığı bu anlamlı senede ise en kalabalık koşucu sayımızla maratona katılarak kendi rekorumuzu kırdık. Şirket olarak hep birlikte Darüşşafaka Cemiyeti’nin ‘Söz Konusu Eğitimse, Yardıma Koşarız’ projesi için el ele verdik. Topladığımız bağışlarla Darüşşafaka’da okuyan öğrencilerimizin eğitimine katkıda bulunmanın tarifsiz gururunu yaşıyoruz. Hedefimiz maratona sadece en kalabalık koşucu grubu olarak katılmak değil, aynı zamanda en yüksek bağışı toplayan şirket olmak ve bağışçı sayısını artırarak ülkemizdeki gönüllülük farkındalığını artırmaktı. Bunu başardık ve son derece gururluyuz. şeklinde konuştu.

Mercedes-Benz Türk Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda koşu parkuru açıldı

Mercedes-Benz Türk, 12 Kasım tarihinde düzenlenen İstanbul Maratonu’na hazırlık için koşucularına antrenmanlar organize etti. Son antrenmanını Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda gerçekleştiren şirket, spora verdiği önemi Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda açtığı koşu parkuruyla bir kez daha gösterdi. Şirket, Hoşdere Otobüs Fabrikası’ndaki koşu parkurunda gerçekleştirdiği son antrenmandan sonra geleneksel makarna partisi de organize ederek, koşucularını maratona hazırladı.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here