Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası’na yeni atama

0
1728

Bu sene 50’nci yılını kutlayan Mercedes-Benz Türk, 1 Aralık tarihi itibariyle Prof. Dr. Frank Lehmann’dan boşalan Kamyon Üretimden Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği görevine Dr. Andreas Bachhofer’i atadı. Dr. Frank Lehmann’ın Daimler AG bünyesinde Mercedes-Benz Kassel Fabrikası Direktörlüğü’ne atanmasının ardından boşalan görevini, daha önce Mercedes-Benz Kamyon Kalite Direktörlüğü görevini yürüten Dr. Andreas Bachhofer sürdürecek.

Aksaray Kamyon Fabrikası’nda çalışanların katılımıyla yapılan devir teslim törenine Gerald Jank ev sahipliği yaptı. 2009 – 2013 yıllarında Türkiye’de Aksaray Kamyon Üretim Direktörü olarak görev yapan ve bugün Aksaray Kamyon Fabrikası’nın da bağlı bulunduğu Mercedes-Benz Kamyon Üretim Ağı’nın Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gerald Jank, törende Prof. Dr. Frank Lehmann’a emekleri ve Mercedes-Benz Türk’e kattığı değerler için teşekkür etti. Yeni icra kurulu üyesini fabrika çalışanlarına takdim eden Gerald Jank, Dr. Andreas Bachhofer’e yeni görevinde başarılar diledi ve kendisine sembolik olarak fabrikanın anahtarını teslim etti.

(Soldan sağa) Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Kassel Fabrikası Direktörü Prof. Dr. Frank Lehmann, Mercedes-Benz Türk Kamyon Üretimden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Andreas Bachhofer ve Mercedes-Benz Kamyon Üretim Ağı Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Gerald Jank

Mercedes-Benz Türk Kamyon Üretimden Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği konumuna atanan Dr. Andreas Bachhofer 2014 – 2017 yılları arasında Mercedes-Benz Kamyon Kalite Yönetimi Direktörü olarak görev yaptı. 1995 yılında doktora öğrencisi olarak Daimler bünyesine katılan Dr. Andreas Bachhofer, tüm dünyada bir dizi görevi üstlendikten sonra 2008 yılında Daimler’in yeni kamyon projesi kapsamında maliyet planlama ve kalıp yönetimi alanında çalıştı. 2011 – 2014 yılları arasında Stuttgart‘ta Mercedes-Benz Kamyon Ürün Ömrü Yönetimi ve Euro 6 Atego ürün projesi sorumluluklarını üstlendi.

Makina mühendisi olan Dr. Andreas Bachhofer, evli ve 3 çocuk babası.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Üretimden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Dr. Andreas Bachhofer

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz