Mercedes-Benz Türk, Adana’daki “Yıldız Kızları”nı ziyaret etti

0
1190

İş yaşamında kadın-erkek eşitliğini sağlamak amacıyla şirket içinde pek çok uygulamayı hayata geçiren Mercedes-Benz Türk, meslek sahibi olmak isteyen kız öğrencileri de eğitim yolunda destekliyor. Şirket, bu amaçla ÇYDD işbirliği ile 13 yıl önce başlattığı ‘‘Her Kızımız Bir Yıldız’’ projesini kesintisiz olarak yürütüyor. Proje kapsamında şehir şehir dolaşarak yıldız kızlarla buluşmaya devam eden Mercedes-Benz Türk yetkilileri, son olarak Adana’da eğitimlerine destek verilen kızlarla bir araya geldi.

1967 yılında Otomarsan ismiyle faaliyetlerine başlayan ve günümüzde 1 milyar Euro’yu aşan yatırımıyla Türkiye’nin en büyük yabancı sermayeli şirketlerinden biri olan Mercedes-Benz Türk, kurumsal sosyal sorumluluk projeleriyle topluma katkı sağlamaya devam ediyor. Meslek sahibi olmak isteyen kız öğrencileri eğitim yolunda desteklemeyi hedefleyen Mercedes-Benz Türk, bu amaçla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile başlattığı ‘‘Her Kızımız Bir Yıldız’’ projesini 13 yıldır kesintisiz yürütüyor.

İş yaşamında kadın-erkek eşitliğini sağlamak amacıyla şirket içinde pek çok uygulamayı hayata geçiren Mercedes-Benz Türk, 2004 yılından beri sürdürdüğü sosyal sorumluluk projesi “Her Kızımız Bir Yıldız” ile de kadınların ekonomiye katılımını ve ülke kalkınmasına sunacakları katma değeri artırmayı hedefliyor. ÇYDD işbirliği ile yürüttüğü “Her Kızımız Bir Yıldız” projesi kapsamında, şehir şehir gezerek eğitimlerine destek verilen kızlarla buluşan Mercedes-Benz Türk yetkilileri, 27‘nci ziyaretini Adana’ya gerçekleştirdi.

Mercedes-Benz Türk yetkilileri ile Adana’daki 20 yıldız kızın bir araya geldiği buluşmada, projenin önemli eğitimlerinden biri olan yaratıcı drama çalışması yapıldı.

Mesleki eğitimin yanı sıra kişisel gelişimleri de destekleniyor

Kızların yıldızlaşmasında maddi destekle birlikte ilginin, ekip ruhunun, cesaretin ve özgüvenin de çok büyük rolü olduğuna inanan Mercedes-Benz Türk yetkilileri, ziyaret gerçekleştirdiği tüm illerde yıldız kızları eğitimleri ve meslek sahibi olmaları yönünde yüreklendiriyor. Bu ziyaretlerde, İstanbul’dan gelen bir uzmanın verdiği eğitimlerle yıldız kızların kişisel gelişimlerine katkıda bulunuluyor.

Bu güne kadar 27 ili ziyaret eden Mercedes-Benz Türk, her ay farklı bir şehre giderek 56 ilde bulunan tüm yıldız kızlarla buluşmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz