Mercedes-Benz Sprinter, Türkiye turuna başlıyor

0
1816

“Türkiye’nin en çok tercih edilen minibüsü” unvanına sahip Mercedes-Benz Sprinter, “Kazandıran Sprinter Hep Yanında” sloganıyla Türkiye turuna başlıyor.

Mercedes-Benz Sprinter minibüsler, Türkiye turuna çıkıyor ve toplam 23 gün sürecek tanıtım turunun startını Karadeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerinden eş zamanlı olarak veriyor.

Kazandıran Sprinter Hep Yanında” sloganıyla 27 Mart 2017 tarihinde başlayacak tanıtım turu, 18 Nisan 2017 tarihinde sonlanacak. 14+1+1 Erişilebilir Minibüs, 16+1 Comfort Minibüs ve 19+1 Comfort Plus Minibüs modellerinin yer aldığı Sprinter konvoyu, Karadeniz rotasında Rize; Ege rotasında Antalya; İç Anadolu rotasında ise Mersin illerinden yola çıkacak. Her üç rotada belirli duraklarda gün boyu düzenlenecek etkinliklerde Sprinter minibüsleri yakından görmek isteyenler yetkililerden ayrıntılı bilgi alabilecek.

Sınıfında yüksek güvenlik donanımlarını sunuyor

Turizm, personel ve okul taşıtı olmak üzere üç ayrı tipi bulunan Sprinter minibüsler, 9+1’den 22+1’e kadar koltuk konfigürasyonları ile toplamda 55 farklı sürüme sahip.

Sprinter’in dokuzuncu nesil ADAPTIVE ESP (ESP – Elektronik Dengeleme Programı), değişken yük ağırlığını dikkate alarak aracın ağırlık noktasını hesaplıyor ve güvenliği büyük ölçüde artırıyor. Sprinter, yönetmeliklere uygun olarak 3 noktalı ve gergili emniyet kemerleri, Rüzgar Savrulma Yardımcısı, Yağmurda Fren Desteği, Rampa Kalkış Desteği, Çarpışma Önleme Yardımcısı, Şerit Takip Yardımcısı, adaptif fren lambalar ve sıkışma önleyici orijinal elektrikli kapıları ile donatılıyor.

Mercedes-Benz Sprinter 14+1+1 Erişilebilir Minibüs

 Türk mühendisler tarafından Mercedes-Benz Sprinter 14+1+1 minibüsler için geliştirilen ve yönetmeliklerde belirtilen 300 kg taşıma sığasına sahip lift sayesinde engelli vatandaşlar minibüslere çok rahat binebiliyorlar. Ayrıca araçtan inmek istedikleri zaman araç içinde yer alan özel düğmeye basarak şoförden yardım talep edebiliyorlar.

Mercedes-Benz Sprinter 14+1+1 minibüslerde araç hareket halindeyken engellinin araç içinde kaymasını sağlayacak gerekli emniyet bağlantıları da bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz