Mars Logistics, bu kez MAN’ı seçti

0
3172

Türkiye lojistik sektörünün önde gelen firmalarından Mars Logistics, en büyük toplu Euro 6 çekici alımı için MAN’ı tercih etti ve filosunu 50 adet MAN TGS 18.440 LLS-U 4×2 Euro 6 Midilli çekici ile güçlendirdi. 3 yıl / 300 bin km’lik bakım, onarım ve uzatılmış garantiyi kapsayan “Comfort Repair” bakım paketi ile birlikte satın alınan çekiciler için MAN’ın İstanbul İkitelli’deki tesislerinde bir teslimat töreni düzenlendi. Törene MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş.’nin, Mars Logistics’in ve satışı gerçekleştiren MAN bayisi Lokman Koçaslan Otomotiv’in üst düzey yöneticileri katıldı.

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu, tören sırasında yaptığı açıklamada 2016 yılında sadece toplam pazarın daralmadığını, aynı zamanda sınıflar arasında da kaymalar yaşandığını belirterek, şunları söyledi: “2016 yılında büyük altyapı yatırımları nedeniyle inşaat sınıfının toplam pazardaki ağırlığı arttı. Toplam pazar yüzde 40 daralırken, çekici pazarı yüzde 60 daraldı. İnşaat araçları pazarı ise yüzde 25 – 30 daraldı. 2017 yılının çekici için tekrar bir yapılanma yılı olacağını düşünüyorum. 2018’in de 2017’den daha iyi bir yıl olacağını öngörüyorum.

Euro 5’ten Euro 6’ya geçerken, ilave teknolojilerle Euro 6 MAN çekicilerin, Euro 5’lere göre, yüzde 6.5 oranında yakıt tasarrufu sağladığını ve bunun Avrupa’da TÜV tarafından onaylandığını kaydeden MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Kamyon Satış Direktörü Serkan Sara, asıl işlerinin satıştan sonra başladığını belirterek, ProfiDrive ve ekonomik sürüş eğitimleri ile müşterilerine satış sonrasında da destek vererek gerçek bir iş ortağı olacaklarını ifade etti.

TÜV’ün araç muayeneleri sonucu düzenlediği ticari taşıtlar raporunda MAN’ın dördüncü yıl üst üste TÜV muayenesinden en fazla sayıda kusursuz araç geçiren marka olarak yer aldığını vurgulayan Serkan Sera, güvenilirlik ve arızasızlık konusunda son derece iddialı olduklarını dile getirdi.

Daha önce ellerinde 10 adet çeşitli markalardan test etmek amacıyla satın aldıkları Euro 6 çekici bulunduğunu ve bu son alımla birlikte Euro 6 çekici sayılarının 60’a ulaştığını açıklayan Mars Logistics Genel Müdürü Gökşin Günhan, sürücülere eğitim de verdikten sonra Euro 6 araçların yakıt tasarrufunu ölçeceklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz