Marcopolo, yeni iç hava temizleme sistemi geliştirdi

0
47
marcopolo-Renovacao-de-Ar-1
Viação Garcia’ye teslim edilen Paradiso Yeni G7 1800 DD çift katlı, Marcopolo'nun yeni teknolojisiyle üretilen ilk otobüs.

Marcopolo ve Viação Garcia, yenileme hızı saatte 20 kezi aşan ve aynı zamanda iklimlendirmeye izin veren yeni bir hava yenileme sistemi olan BFA (Breathing Fresh Air) ile donatılmış ilk Paradiso Yeni G7 1800 DD Çift Katlı‘nın teslimatını duyurdu.

Otobüs karoseri üreticisi tarafından patenti alınan ve çift katlı modellere özel olan yeni sistem, ikisi tavanın eğimine yakın, sağ ve sol taraflarında ve bir diğeri de alt katın sol tarafındaki bagaj bölmesi kapağının yanında yeni hava girişlerine sahip.

Marcopolo Ürün Mühendiliği Koordinatörü Jean Carlo Giacomel Casado, konu hakkında şu açıklamayı  yaptı: “BFA, dış ortamdan gelen havanın yolculara ulaşmadan önce filtrelenmesi ve iklimlendirilmesi için geliştirildi. Böylece seyahatler için daha fazla konfor ve güvenlik sağlıyor. Marcopolo’nun araçlarının geleneksel hava yenileme sisteminin, markanın otobüs karoserlerini teslim ettiği her pazarda belirtilen oranları zaten karşıladığını, ancak geleneksel modelin yolculara ulaşmadan önce iklimlendirme ve hava filtreleme sağlamadığını vurgulamak önemli.Jean Carlo Giacomel Casado, Paradiso Yeni G7 1800 DD modellerinin 331 l/s’ye (litre saniye) varan bir hava yenileme oranı sunduğunu ve bunun da insanların dolaştığı ortamlar için (örneğin alışveriş merkezleri, marketler, havaalanları) ABNT (Brezilye Ulusal Standartlar Organizasyonu) tarafından belirlenenlerden daha yüksek bir değer olduğunu sözlerine ekledi.

marcopolo-Renovacao-de-Ar-2
BFA, otobüs karoseri üreticisi tarafından patenti alınan ve çift katlı modellere özel olan yeni bir sistem.

BFA, toplu taşımada daha fazla güvenlik, gönenç ve sağlık sağlamak için biyogüvenlik yeniliklerini kapsayan BioSafe platformunun bir parçası olan bir başka çözüm.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here