Marcopolo, Güney Amerika’da ilk aynasız otobüsü sundu

0
833
marcopolo-Novos-itens-DD_1
Marcopolo, Güney Amerika’da ERV teknolojisine sahip ilk aynasız otobüsü sundu.

Latin Amerika’daki karayolu taşımacılığı operatörleri artık ulusal ve uluslararası güzergahların güvenlik, konfor ve verimlilik standartlarını daha da yükseltebilecekler. Marcopolo, kısa bir süre önce ERV (Sanal Yansımalı Ayna) teknolojisine sahip ilk seyahat otobüsünü sundu. Tüm Paradiso Yeni G7 modelleri için mevcut olan yeni teknoloji, geleneksel kör noktalar olmadan yolcular için daha fazla güvenlik ve sürücü için daha iyi sürülebilirlik ve daha az stres sunarak geniş görüş sağlıyor,

Sistem, sürücüye gündüz ve gece, yağmurda, siste ve park manevraları sırasında azami görüş sağlamak için stratejik noktalara yerleştirilmiş yüksek çözünürlüklü vídeo kameralar içeriyor. Marcopolo Mühendislik Koordinatörü Jean Carlo Giacomel Casado’ya göre şirketin mühendisler takımı otobüs gövdesi üzerindeki kameralar için en iyi konumu belirlemek için bir çalışma gerçekleştirdi.

marcopolo-Novos-itens-DD_2
Sistem, sürücüye gündüz ve gece, yağmurda, siste ve park manevraları sırasında azami görüş sağlamak için stratejik noktalara yerleştirilmiş yüksek çözünürlüklü vídeo kameralar içeriyor.

Jean Carlo Giacomel Casado, konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Çalışma, kör noktaları ve azaltılmış veya belirsiz görüş alanını ortadan kaldıran ideal konumlara işaret etti. Bu yolla sürücü, özellikle yağmur ve gece gibi kritik veya zor durumlarda daha güvenli, daha sakin ve daha az stresle sürüş yapabilecek.

Sistem, gerçek zamanlı ve yüksek çözünürlüklü olarak görüntü alan iki harici kameraya ve görüntüyü sürücüye aktaran aracın sürücü bölümünün sol ve sağ yanına yerleştirilmiş iki ekrana sahip bulunuyor. ERV kontrolü; gündüz, gece, sol ve sağ taraflar ve otobüsün yan tarafları boyunca tüm alanı görüntülemek için 90 dereceye kadar bir açıyla hareket seçenekleriyle kumanda panelinde etkinleştiriliyor

marcopolo-Novos-itens-DD_3
Güvenlik açısından büyük faydalarının yanı sıra yeni ERV teknolojisi sayesinde sağ ve sol taraftaki aynalar için kullanılan ayna kollarının boyu kısalıyor. Bu sayede aracın toplam uzunluğu da azalıyor ve dar alanlarda manevra yapmak kolaylaşıyor.

Güvenlik açısından büyük faydalarının yanı sıra yeni ERV teknolojisi sayesinde sağ ve sol taraftaki aynalar için kullanılan ayna kollarının boyu kısalıyor. Bu sayede aracın toplam uzunluğu da azalıyor ve dar alanlarda manevra yapmak kolaylaşıyor. Tasarım Koordinatörü André Lucena Perondi, şöyle konuştu: “Manevra yeteneğindeki ve aerodinamikteki  kazanımları bir araya getirerek Yeni G7 serisinin DNA’sındaki önemli bir unsur olan Marcopolo modellerinin görsel kimliğini koruduk.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz