Maden operasyonlarını dijitalleştiren uygulamaya küresel ödül

0
147
vehicles-coal-mine
Wipelot, madencilik operasyonlarının sayısallaştırılması ve görev dağılımı uygulamasıyla yarışmada "En İyi RFID Uygulaması (Diğer Endüstri)" kategorisinde en iyi uygulama seçildi.

Akıllı iş çözümlerinde yenilikçi teknolojilere imza atan Wipelot, 15’incisi düzenlenen ve RFID alanında inovatif projelerin yarıştığı RFID Journal 2021 Awards’tan birincilikle döndü. Endüstriyel IoT alanında aldığı ödüllerine bir yenisini daha ekleyen Wipelot, madencilik operasyonlarının sayısallaştırılması ve görev dağılımı uygulamasıyla yarışmada “En İyi RFID Uygulaması (Diğer Endüstri)” kategorisinde en iyi uygulama seçildi.

RFID Journal tarafından her sene düzenlenen sektörün en prestijli ödüllerinden RFID Journal 2021 ödülleri, 15. kez sahiplerini buldu. Birden fazla endüstride en iyi RFID uygulamalarını öne çıkarmak için yapılan yarışmada ödül sahipleri; uygulamaların yenilikçi yönü, firmalara kazandırdığı katkı ve faydalar göz önüne alınarak bağımsız jüri üyeleri tarafından belirlendi.

UWB (Ultra Geniş Bant Teknolojisi) tabanlı madencilik görev atama uygulamasının kullanıldığı ve madencilik sektörünün öncü temsilcisi adına yapılan başvuruyla tüm rakiplerini geride bırakan teknoloji şirketi Wipelot, Phoenix Arizona’da gerçekleşen yarışmada birincilik kazandı. Madenlerde personel ve ekipman yönetiminde güvenlik ve verimlilik artışı sağlayan ödüllü RTLS teknolojisi, Wipelot’un güçlü mühendis ekibi tarafından titizlikle yürütülen Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirildi.

Maden operasyonlarını dijitalleştiren ilk UWB tabanlı uygulama

Sanayinin farklı faaliyet alanlarında verimliliği ve kaliteyi artırmak hedefiyle birçok akıllı iş çözümü hayata geçirdiklerini ifade eden Wipelot CEO’su M. Rifat Ok, aldıkları ödülle ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Madencilik alanında bugüne kadar yürüttüğümüz birçok projeyle bu alandaki zorlukları ve handikapları yakından deneyimledik. Çalışma sahasının esnek olmayışı, iletişimin ve varlık yönetiminin kompleks yapısı, iş sağlığı ve güvenliğini sağlamanın zor olması gibi farklı değişkenleri göz önüne alarak bu süreçleri dijitalleştirecek bir proje geliştirdik. Güvenlik ve verimlilik üzerine inşa edilen projemiz, müşterilerimize iş süreçlerinde pek çok fayda sağlıyor. Standart bir varlık izleme ağının ötesinde operasyonları sayısallaştırıp dijitalleştirerek anında müdahale, anlık izleme, veriyi doğru yönetme gibi ayrıcalıklar sunuyor. Projemizin bir diğer önemli özelliği ise UWB tabanlı Aktif RFID ile maden içerisindeki operasyonun dijitalleştirilmesi kapsamında yapılan ilk uygulama olması… Tüm bu ayrıcalıklar ise bize RFID Journal 2021 Awards’ta birincilik kazandırdı.

Wipelot, RFID Journal tarafından 2015 yılında “En İyi IoT DAĞITIMI” kategorisinde birincilik ödülünü, 2019 yılında sinyalizasyon projesiyle de “En İyi RFID UYGULAMASI” kategorisinde ikincilik ödülünü kazanmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here