Eker, filosunda verimlilik için Michelin’i seçti

0
716

Dünyanın en büyük lastik üreticilerinden Michelin, Türkiye’nin önder gıda şirketlerinden Eker Süt Ürünleri ile gerçekleştirdiği işbirliğini imza töreniyle duyurdu. Bu işbirliği ile Eker’in 450 araçlık filosunun lastik yönetimi, verimliliği, güvenliği ve bakımı Michelin tarafından gerçekleştirilecek.

Süt ve süt ürünleri alanında 100’den fazla ürün çeşidi ile gıda sektörünün önder oyuncularından biri olan Eker, lastik yönetimi konusunda Michelin ile el sıkıştı. Yeni işbirliği kapsamında Eker Süt Ürünleri‘nin yaklaşık 450 araçlık soğuk zincir filosu, Michelin’in geniş hizmet ağından faydalanacak. Böylece Eker, Michelin’in soğuk zincir araçları için özel olarak tasarladığı kilometre lastik yönetim modeliyle filolarının elverişliliğini optimize ederken, lastik yönetimini kolaylaştıracak, bakım ve tam güvenlikle de operasyonel maliyetlerini de düşürmüş olacak.

Eker Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen imza törenine Eker Süt Ürünleri Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hamit Can, Lojistik Müdürü Selçuk Tekin, Michelin Binek ve Ticari Ürün Grupları Satış Direktörü Sertan Akçagöz, Michelin Solutions Ülke Müdürü Ali Yalçın ve Michelin Bursa Müşteri Yöneticisi Efe Kıray katıldı.

Sertan Akçagöz: “Eker’e özel geliştirdiğimiz modelimizde maliyetler optimize edilecek

Törende bir konuşma yapan Michelin Binek ve Ticari Ürün Grupları Satış Direktörü Sertan Akçagöz, “Eker Süt Ürünleri’nin lastik yönetimini kolaylaştırmak adına bu işbirliğini hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu birliktelik Eker’in soğuk zincir araçları için özel olarak geliştirdiğimiz modelimizle büyük farklar yaratacak ve maliyetleri optimize edecek. Michelin Solutions ile Avrupa’da 80 yıldır toplam 20 ülkede devam eden hizmetlerimiz, ülkemizde de firmalara avantajlar sağlamaya devam ediyor. Bugün de sektörünün en büyük şirketlerinden Eker Süt Ürünleri ile Michelin Solutions olarak başlattığımız yeni hizmet, eminim ki iki taraf için de fayda getirecek.

Hamit Can, “Michelin Solutions ile verimimizi artıracağız”

Eker Süt Ürünleri Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hamit Can ise törende “Tüketicilerimizin her zaman tercih ettiği ve güven duyduğu Eker Süt Ürünleri olarak, uluslararası standart ve hijyenik koşullarda ürettiğimiz ürünleri müşterilerimize ve bayilerimize zamanında ve kaliteli bir şekilde ulaştırmayı hedefliyoruz. Müşterilerimizin taleplerini karşılamak için endüstriyel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor, bünyemizde sürekli geliştirme, iyileştirme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Kalitemizden asla ödün vermeden ürünlerimizi müşterilerimizle buluştururken maliyetlerimizi optimize etmek, verimli çalışıyor olmak da bizim için çok büyük önem taşıyor. Bu kapsamda Michelin Solutions işbirliğimizin hizmet kalitemizi artırırken maliyetlerimize de fayda sağlayacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

Michelin Solutions ile çevreci çözümler

Michelin Solutions Ülke Müdürü Ali Yalçın, “Michelin Solutions ekibi olarak sunduğumuz yol yardımı, lastik bakımı – denetimi hizmetlerimiz ve yakıt tasarruflu lastiklerimiz sayesinde filolar çevreye duyarlı şekilde güvenli ulaşım sağlamaya devam ediyor. Eker de sunduğumuz hizmetler sayesinde filolarının işlerini kolaylaştıracak ve filo kaynaklarını optimize ederek operasyonel maliyetlerini düşürecek. Yakıt tasarrufu için tasarlanan lastiklerimiz sayesinde, müşterilerimizi en çevreci çözümlerle buluşturuyoruz. Eker filosunun da böylece karbondioksit yayımını en aza indireceğimize inanıyorum.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here