LIQUI MOLY, Yamaha ekibine destek olacak

0
248
Sandro Cortese

LIQUI MOLY bu sezonda MotoGP’nin yanı sıra Superbike dünya şampiyonasında da sahnede olacak. Alman motor yağı ve katkısı uzmanı, İtalyan GRT Yamaha ekibine destek verecek. Genel Müdür Ernst Prost, “Yamaha fabrika takımının tercihini ‘Qualität Made in Germany’ doğrultusunda yapmış olmasından dolayı gururluyuz.” dedi.

LIQUI MOLY, tüm takıma sponsorluk yapacak. Mavi kırmızı beyaz logo, motosikletlerin üzerinde, yarış tulumlarında, ekip TIR’ında ve resmi Yamaha konaklama tesislerinde gözler önünde olacak. Ekip ayrıca LIQUI MOLY’nin, sadece motor yağlarından ve katkı maddelerinden çok daha fazlasını kapsayan motosiklet ürünlerine erişim olanağı elde edecek.

LIQUI MOLY’de iki tekerlekli araçlardan sorumlu olan Carlos Travé, “Ürün yelpazemiz, bütün kimyasal madde ihtiyacını kapsıyor. Yani aynı zamanda zincir yağı gibi servis ürünlerini, parlatıcı spreyi gibi bakım ürünlerini, fren sıvıları ve çatal yağları gibi başka sıvıları da. Yarış pistinde kendini kanıtlayan ürünlerin, yolda da çok işe yarayacağı açık.” dedi. 

Yamaha fabrika takımıyla kurulan bağlantı, Sandro Cortese aracılığıyla gerçekleşti. Kendisi uzun süredir LIQUI MOLY’yle birlikte çalışıyor ve 2018’de Supersport dünya şampiyonasındaki ilk sezonuna başladı. Bu yıl, en üst sınıf olan Superbike dünya şampiyonasına yükseldi. Bu şampiyonada, GRT Yamaha ekibindeki iki sürücüden biri. LIQUI MOLY için Superbike dünya şampiyonası, şirketin uzun yıllardır katıldığı MotoGP’yi tamamlıyor. Şampiyonada Moto2 ve Moto3’teki bütün sürücüler LIQUI MOLY’nin yağıyla yarışıyor. Marka ayrıca, dünya motokros şampiyonasında da göz önünde olacak. Ernst Prost, “Bütün bunlar motosiklet sporunda kapsamlı bir şekilde varlık göstermemizi garantiliyor. Bunun elbette asıl faaliyet alanımız olan otomotiv alanına da yararı olacak.” şeklinde konuştu. Bu sezonun ilk yarışı, Avustralya’da Phillip Adası’nda yapılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here