Kumport 40’ıncı yılını kutladı

0
301
Kumport40yil_2
Kumport CEO’su Özgür Soy

Türkiye’nin en büyük üç limanı arasında yer alan Kumport, Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiği gala yemeği ile iş ortaklarına ve müşterilerine sahne şovları eşliğinde unutulmaz bir gece yaşattı. Gecede konuşma yapan Özgür Soy, Kumport’un 40. yılını kutlamanın gururunu ve sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Ekonominin önemli kollarından limancılık sektöründe faaliyet gösteren Kumport, başta İstanbul olmak üzere özellikle Marmara Bölgesi’nden Karadeniz’e kıyısı olan ülkelere uzanan geniş bir bölgenin liman ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Çırağan Sarayı’nda, müşterileri ve iş ortaklarına keyifli bir gece organize eden Kumport, 40. yılını gala yemeği ile kutladı.

Kumport40yil_1
Kumport, Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirdiği gala yemeği ile iş ortaklarına ve müşterilerine sahne şovları eşliğinde unutulmaz bir gece yaşattı.

Gecede konuşan Kumport CEO’su Özgür Soy,Bugün burada Kumport Limanı’mızın 40. yılını kutlamanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz. Çevreye ve insana saygılı olma anlayışından yola çıkarak, gelecek nesillere, daha yaşanılabilir bir dünya bırakma hedefimiz doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmaların sürdürebilir olması için fazlasıyla gayret gösteriyoruz. 40 yılın getirdiği tecrübe ve uzmanlıkla sektörümüzü daha ileri taşıyacağımıza inanıyoruz. Kumport olarak 3 fazda tanımladığımız büyüme stratejisinin önemli bir aşamasını oluşturan ve 50 milyon Dolar’lık yatırımın önemli halkası 10 adet vinç limanımıza ulaştı. Bu yatırımla birlikte toplam 9 adet rıhtım vinci ile 20 bin TEU ve üzerindeki yeni nesil mega gemileri ağırlarken, 28 adet saha vinci ile de saha operasyon verimliliklerini daha iyiye taşımayı hedefliyoruz.” dedi. Konuşmasını sonlandırırken Kumport’un çalışanlarına teşekkür eden Soy, Kumport limanını yenilikçi teknolojilerle buluşturmaya devam edeceklerini vurgulayarak, sektöre her daim öncülük etmeyi hedeflediklerini ifade etti. 

Kumport40yil_3
Çırağan Sarayı’nda, müşterileri ve iş ortaklarına keyifli bir gece organize eden Kumport, 40. yılını gala yemeği ile kutladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here