MANN-FILTER FreciousPlus

0
471
mann_UrunGorsel
MANN-FILTER FreciousPlus ürünleri, tozla birlikte kötü kokuların da araç içine girmesini engelliyor, biyolojik işlevli polifenol içeren ek katmanı sayesinde alerjenleri hapsediyor ve bakteri oluşumunu önlüyor.

Aracınızın içerisindeki hava kalitesini etkileyen faktörlerden olan polen, toz, toprak ve duman gibi tortular, aracın klima sisteminin yanı sıra sağlığınızı da etkiliyor. Özellikle bahar alerjisi olan kişilerin bu dönemde araç bakımlarına özen göstermesi ve bilinçli olması gerekiyor.

1 hapşırık 22 metre mesafe

Hapşırma esnasında gözlerin refleks olarak kapanması nedeniyle sürücü 80 km/saat bir hızla seyrederken yaklaşık 22 metre mesafeyi gözleri kapalı bir halde alıyor. Bu sebeple alerjiyi kontrol altına almak için otomobil seyahatlerinde antialerjik kabin filtreleri tercih edilmeli. Özellikle hassas bünyeye sahip küçük çocukları ile yolculuk ediliyorsa, bahar alerjisi varsa ve otomobilin içinde uzun saatler geçiriyorsa mutlaka kabin filtresinin kaliteli ve antialerjik olduğundan emin olmak gerekiyor.

mann_InsanGorsel
Bir aracın klima sistemi araç içine dışarıdan çok büyük miktarlarda, saatte 420 bin litreye kadar, hava çekiyor. Yani aslında aracın içinde, dışında olduğumuz duruma nazaran 5 kat daha fazla hava kirliliğine maruz kalıyoruz.

Bir aracın klima sistemi araç içine dışarıdan çok büyük miktarlarda, saatte 420 bin litreye kadar, hava çekiyor. Yani aslında aracın içinde, dışında olduğumuz duruma nazaran 5 kat daha fazla hava kirliliğine maruz kalınıyor. Bu da kabin filtresinin yoğun çalışması gerektiği ve zamanla filtreye dolan parçacıklar nedeniyle tıkanacağı anlamına geliyor. Bu nedenle alerjisi olanlara ve uzun mesafe sürücülerine sağlıklı bir hava sağlanması için filtrelerin düzenli olarak değiştirilmesi gerekiyor.

Periyodik bakım önemli

Sadece zorlu yol koşulları değil, mevsim değişimleri de kabin filtrelerini kontrol ettirmek için birer hatırlatma. Bakımı yapılmamış filtreler araç içinde kötü kokuya sebep olabileceği gibi sağlığı da tehdit ediyor.  Araç kabininin ısıtma ve soğutma performansını etkileyerek yakıt sarfiyatına da sebep oluyor.

mann-filter_Urungorsel
Alerjisi olanlara ve uzun mesafe sürücülerine sağlıklı bir hava sağlanması için filtrelerin düzenli olarak değiştirilmesi gerekiyor.

Bu durumlarla karşılaşmamak için bir çok araç üreticisinin de tavsiye ettiği gibi, kabin filtresini düzenli olarak her 15 bin km ya da senede bir kez yenilemek gerekiyor. Standart kabin filtreleri tek katmanları ile sadece toz partiküllerini filtreleyebilirken, MANN-FILTER FreciousPlus ürünleri, tozla birlikte kötü kokuların da araç içine girmesini engelliyor, biyolojik işlevli polifenol içeren ek katmanı sayesinde alerjenleri hapsediyor ve bakteri oluşumunu önlüyor.

Kabin filtresi araç servislerinde değiştirilebileceği gibi, sürücüler de kutunun içinden çıkan montaj kılavuzuna uyarak kolaylıkla araçlarına monte edebilirler. MANN-FILTER FreciousPlus ürünlerini tercih etmek isteyenler yetkili satış ağından ya da www.partvendo.com üzerinden temin edebilirler.

01_HavaAkisi
Kabin filtresini düzenli olarak her 15 bin km ya da senede bir kez yenilemek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here