Krone ve Liebherr’den CELSINEO

0
1282
CELSINEO-Krone-Coolliner
İki firmanın imzaladığı anlaşma kapsamında Liebherr, CELSINEO marka soğutucu ünitelerin üretim ve Ar&Ge faaliyetlerini yürütmekten sorumlu olacak. Krone ise kullanıcılarına frigorifik araçlarını CELSINEO marka soğutucu ünitelerle bütün bir paket halinde sunacak.

Krone ve Liebherr, frigorifik araçlarda kullanılan soğutucu ünitelerin üretimi, satışı, satış sonrası faaliyetleri ve ürün geliştirme çalışmaları için işbirliği anlaşmasına vardıklarını açıkladı. Krone ve Liebherr firmalarının yeni soğutucu ünite markası CELSINEO, Almanya’nın Stuttgart kentinde 50’den fazla uluslararası basın mensubuna özel düzenlenen etkinlikle ilk defa kamuoyuna tanıtıldı.

  • Bu ortaklık Liebherr’in soğutuculardaki uzmanlığıyla, Krone’nin uzun yıllardır üretim ve satışını gerçekleştirdiği frigorifik treylerdeki ustalığını birleştiriyor.  
  • Uluslararası çapta benzersiz bir teknolojiye sahip olacak bu yeni ünite, soğuk zincir taşımalarında en üst düzey sıcaklık kontrolünü mümkün kılarken, verimlilik ve tasarruf kavramlarını en ön plana çıkartıyor.  
Liebherr-Krone-isbirligi
Krone Grubu Genel Müdürü Bernard Krone ve Liebherr Genel Müdürü Josef Gropper (solda)

İki firmanın imzaladığı anlaşma kapsamında Liebherr, CELSINEO marka soğutucu ünitelerin üretim ve Ar&Ge faaliyetlerini yürütmekten sorumlu olacak. Krone ise kullanıcılarına frigorifik araçlarını CELSINEO marka soğutucu ünitelerle bütün bir paket halinde sunacak. CELSINEO marka soğutucu ünitelerin bakım ve onarımları Krone’nin Avrupa genelindeki tüm servislerinde gerçekleştirilebilecek. Krone ve Liebherr ortaklığı, tüm kullanıcılara en üst düzeyde fayda sağlamaya ve verimliliği azamiye çıkartmaya odaklanmış durumda.

Celsineo_green_head
Yeni ünite, soğuk zincir taşımalarında en üst düzey sıcaklık kontrolünü mümkün kılarken, verimlilik ve tasarruf kavramlarını en ön plana çıkartıyor.

Soğuk zincir taşımacılığında kolayca ölçülebilir performans, modülerlik ve yedeklilik özellikleri:

• Birbirinden bağımsız üç farklı soğutucu modül

• Birçok tek sıcaklık uygulaması için tek bir soğutucu ünite

• Kullanım kolaylığı

• Yetkili servislere erişim kolaylığı

Defrost esnasında sıcaklık kaybını ortadan kaldıran yeni teknolojisyile CELSINEO, yükler için her zaman en ideal sıcaklığı sağlama garantisi veriyor. Üç farklı soğutucu modüle sahip olan bu yeni ünitede modüllerden biri defrost moduna geçtiğinde diğer iki modül ideal sıcaklığı korumak için devreye giriyor. Böylece, taşıma esnasında arzu edilmeyen sıcaklık kaybı riskleri ortadan kalkmış oluyor.

Celsineo_hall_head
Krone ve Liebherr, frigorifik araçlarda kullanılan soğutucu ünitelerin üretimi, satışı, satış sonrası faaliyetleri ve ürün geliştirme çalışmaları için işbirliği anlaşmasına vardıklarını açıkladı.

Krone ve Liebherr ortaklığının yeni markası CELSINEO için “Tek Durakta Servis” ilkesi:

• Hem soğutucu ünitenin hem de treylerin aynı servis noktasında bakım ve onarımı gerçekleştirilecek

• Bu servis noktalarında, CELSINEO ünitelerin üretimdeki tasarımı gereği özel teknisyen ihtiyacı olmayacak, tüm bakım ve onarım işlemleri parça temelli gerçekleştirilebilecek

• Krone’nin tüm satış sonrası servis ağı, CELSINEO sertifikası alacak

Liebherr Genel Müdürü Josef Gropper, etkinlik esnasında basın mensuplarına verdiği demecinde tamamen devrim yaratacak bir ürün için yola çıktıklarını belirterek, “Piyasadaki gelişim potansiyelinin düşüklüğü yepyeni bir soğutucu ünite kavramının yaratılması ihtiyacını bizlere gösteriyordu. Sadece bugünün değil, aynı zamanda geleceğin de taleplerini karşılayacak yeni ünitemizin kullanım ve erişim kolaylığıyla fark yaratacağına inanıyorum.” dedi.

Soğuk zincir taşımacılığındaki geleneksel eylem tarzına köklü bir değişiklik getirdiklerini dile getiren Krone Grubu Genel Müdürü Bernard Krone ise “Soğuk zincir taşımacılığında yeni bir yola ihtiyaç vardı. Yeniliğin ve devrimin adı CELSINEO. Liebherr firmasıyla birlikte bu markaya Krone değerlerini katmaya odaklanacağız. Uluslararası piyasalarda kullanıcılarımızın tüm ihtiyaç ve taleplerini karşılamak istiyoruz. Bu nedenle yoğunluğunu artırdığımız Krone satış sonrası servis ağımıza CELSINEO markasını da dahil ediyoruz. Kullanıcılarımızın iş yapma kolaylığının ciddi derecede artacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here