DP World Yarımca, “En İyi Proje Yönetimi” ödülünü kazandı

0
27
DPWorld-Okullarda_____p___S__f__rla_oyun_e__itimi_1
DP World Yarımca, üçüncü sınıf öğrencilerini atıklar konusunda bilinçlendirmeye yönelik "Çöpüme Sahip Çıkıyorum" projesiyle Uluslararası ‘Kurumsal Sorumluluk Ödülleri'nde bronz madalya aldı.

DP World Yarımca, üçüncü sınıf öğrencilerini atıklar konusunda bilinçlendirmeye yönelik “Çöpüme Sahip Çıkıyorum” projesiyle Uluslararası ‘Kurumsal Sorumluluk Ödülleri‘nde bronz madalya aldı.

DP World Yarımca, prestijli bir ödülü Türkiye’ye getirdi. Çöpüne Sahip Çık Vakfı ve Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle hayata geçirdiği “Çöpüme Sahip Çıkıyorum” projesiyle dünyanın önde gelen prestijli ödüllerinden “Corporate Engagement Awards-Kurumsal Sorumluluk Ödülleri”nde “En İyi Proje Yönetimi” dalında bronz madalya aldı. En başarılı, yenilikçi kurumsal ortaklıklar ve işbirlikleri ile gerçekleştirilen iletişim projelerinin yarıştığı programda ilk kez Türkiye’den bir şirkete ödül verildi. Prestijli ödülün töreni İngiltere’deki Kovid-19 önlemleri nedeniyle online olarak yapıldı.

DP_World_Yarimca_CEO___Kris_Adams
DP World Yarımca CEO’su Kris Adams

2018 yılında  başlattığı “Çöpüme Sahip Çıkıyorum” projesiyle ilk önce limanın bulunduğu Körfez ilçesinde, daha sonra tüm Kocaeli’ndeki ilkokul üçüncü sınıf öğrencisi çocuklara tek kullanımlık plastiklerin azaltılması, çöplerin ayrıştırılması ve çöpün yolculuğu konularında eğitim verilmişti. Çöpüne Sahip Çık Vakfı ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında geliştirilen bir oyun da dijital bir uygulama olarak 2021’de tüm çocukların erişimine açılacak. Proje tamamlandığında Kocaeli bölgesinde toplam 29 bin ilkokul üçüncü sınıf öğrencisine ulaşılmış olacak.

En İyi Proje Yönetimi” ödülü nedeniyle bir açıklama yapan DP World Yarımca CEO’su Kris Adams, projeye gönüllü olarak katılan DP World Yarımca çalışanlarına teşekkürlerini sundu. Adams, “Dünyamız Geleceğimizdirsloganıyla hem çalışanlarımıza hem de çevreye yönelik politikalar geliştiriyoruz. Tüm bunları yaparken nihai hedefimiz arkamızda güzel bir dünya bırakmaktır. Denizin şeffaflığını, demiryolunun sağlamlığını ve limanın kapsayıcılığını birleştiren felsefemizle gelecek nesillere güzel bir miras bırakmaya çalışıyoruz.” dedi.

DPWorld-Okullarda_____p___S__f__rla_oyun_e__itimi_2
Çöpüne Sahip Çık Vakfı ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğiyle yürütülen proje kapsamında geliştirilen bir oyun da dijital bir uygulama olarak 2021’de tüm çocukların erişimine açılacak. Proje tamamlandığında Kocaeli bölgesinde toplam 29 bin ilkokul üçüncü sınıf öğrencisine ulaşılmış olacak.

Temiz bir gelecek için doğru davranışların erken yaşta içselleştirilmesi gerektiğini söyleyen Çöpüne Sahip Çık vakfı Genel Müdürü Emrah Bilge ise “Türkiye’nin ve dünyanın geleceği için DP World Yarımca ile birlikte hayata geçirdiğimiz bu proje birçok özelliğiyle bir model olmaya devam edecek.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here