Krone Türkiye’den servis eğitim programı

0
1585
Renault Trucks


Krone Türkiye, satış sonrası hizmet kalitesini artırmak amacıyla bir servis eğitim programı oluşturdu. Ülke genelinde faaliyet gösteren 32 adet Krone servis noktasının teknisyenleri, önce Tire’de, ardından Almanya’da, son olarak da Krone Center Gebze’de eğitim gördüler.  

Krone-Tire-fabrika-egitim
Krone servis teknisyenleri Tire fabrikasında egitim gördüler

Satış sonrası organizasyonunu yapılandırma faaliyetlerine hızla devam eden Krone Türkiye, 2016 yılının ilk aylarından itibaren şekillendirdiği servis ağı ile birlikte satış sonrası hizmet kalitesini artırmak amacıyla bir servis eğitim programı oluşturdu. Birkaç aşamadan oluşan servis eğitimlerinin ilk aşaması 2016 yılı içinde tamamlandı.

Servis eğitimlerinin ilk aşamasında, Krone’nin İzmir/Tire’deki fabrikasında 32 yetkili servis teknisyeninin katılımıyla bir haftalık eğitim düzenlendi. Eğitimin ilk gününde tüm teknisyenlere Krone Tire üretim tesisi gezdirilerek öncelikle treyler üretim süreçleri anlatıldı. Daha sonra treyler üstyapı, kaynak, boya, dingil ve fren sistemi eğitimi verildi. Yine 2016 yılında frigorifik araçlara hizmet veren yetkili servis teknisyenlerine Krone’nin Almanya/Lübtheen’deki frigorifik treyler üretim tesislerinde iki günlük bir eğitim düzenledi.

Alman uzmanlardan frigo ve dingil eğitimi

Geçtiğimiz yıl toplam satışlarını yüzde 60 oranında artıran Krone Türkiye, 2017 yılının başında eğitimlerinin ikinci aşamasına start verdi. 2017 yılı ocak ve şubat aylarında Krone Center çatısı altında ilk iki eğitim tamamlandı. Ocak ayı içerisinde Almanya’dan gelen uzman eğitimci Lulian Gloaba ile üç hafta boyunca uygulamalı frigorifik treyler tamir eğitimi verildi. Şubat ayı içerisinde ise yine uzman eğitimci Paul Klostermann tarafından Krone Center çatısı altında yetkili servislerin katılımıyla iki günlük uygulamalı dingil eğitimi tamamlandı.

Bundan sonraki tüm uygulamalı eğitimlerin Krone Center çatısı altında verilmesini hedeflediklerini kaydeden Krone Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Mehmet Dinçer, “Krone Türkiye bünyesinde geçtiğimiz yıl Gebze’de açılan Krone Center, yani Krone Merkez Servis, faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Satış sonrası hizmetlerimiz Krone Merkez Servisi’nin devreye alınmasıyla birlikte artık çok daha güçlü. Buradan tüm yetkili servislerimize hızlı bir şekilde yedek parça tedariği de sağlamaktayız.” dedi.

Krone Akademi

Servis eğitimlerinin 2017 yılı boyunca aralıksız devam edeceğini vurgulayan Mehmet Dinçer, “Her zaman olduğu gibi hedefimiz yüzde 100 müşteri memnuniyeti. Bu hedefi gerçekleştirmek için yetkili servis sayımızı ve mevcut yetkili servislerimizin kalitesini artırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu. Krone Center’ı bir akademiye dönüştüreceklerini ve tüm yetkili servis ve teknisyen eğitimlerini bu akademi çatısı altında uygulamalı olarak gerçekleştireceklerini dile getiren Mehmet Dinçer, 2017 yılı içinde tüm yetkili servislerin eğitim programlarını tamamlayacaklarını belriterek, şöyle devam etti: “Mevcut yetkili servisimizin olmadığı illerde yetkili servis görüşmesi devam eden adaylardan uygun olanları da yetkili servis ağımıza dahil edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz