Krone, Almanya’da yatırımlarını sürdürüyor

0
2226
Krone Werlte Fabrikası

Krone Ticari Taşıtlar Grubu, ana fabrikasının bulunduğu Almanya Werlte’de yeni boyama tesisinin inşasına başlıyor. 16 bin metrekarelik bir kullanım alanına sahip olacak tesiste, katoforez toz boyama sistemi ile boyanacak olan şasiler tam otomatik stoklama cihazları ile muhafaza edilecek. 16 metre yüksekliğindeki tesisin ölçüleri 120 m x 130 m olacak.

Krone, yeni fabrikasında, şu anda kullanılan katoforez toz boyama sistemini en uygun şekle getirecek ve otomasyona geçmesini sağlayacak. En güncel çevresel düzenlemelere seslenecek şekilde tasarlanan fabrika, bunun bir sonucu olarak yayımlarda en düşük değerlere sahip olacak. Krone, böylece doğadaki karbondioksit miktarını azaltmak için önemli bir katkı yapmış olacak. Yeni teknoloji sayesinde fabrikanın atık su oranlarında da orantılı bir şekilde azalma bekleniyor.

Tamamen yenilenecek olan katoforez toz boyama merkezi için 35 – 40 milyon Euro civarında bir yatırım yapmayı planladıklarını kaydeden Bernard Krone Holding GmbH & Co. KG Yönetim Kurulu Başkanı Bernard Krone, “Bu yeni fabrikamız Werlte tesisimizi teknik olarak en gelişmiş sanayi tesislerinden biri haline getirecek.” dedi.

Yeni boyama fabrikası, Krone’nin 50 milyon Euro bütçe ayırdığı Werlte için ana planlarından biri konumunda. Aynı şekilde inşası yeni tamamlanan Krone Used 2. El Satış Merkezi ve atölye de bu ana planın diğer önemli parçaları. Yeni nesil araçlar için tamamen yeni geliştirilmiş bir montaj hattı da Krone’nin gelecek planları arasında yerini almış durumda.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz