Krone, Lübtheen fabrikasında yılda 9 bin adet soğutuculu treyler üretiyor

0
1351

Krone, Avrupa’da ve Türkiye’de en çok tercih edilen soğutuculu treylerler arasında yer alan olan Cool Liner’ı ürettiği Almanya Lübtheen’deki fabrikasının kapılarını ticari taşıt basınına açtı. Krone, 430 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu tesiste yılda 9 bin adet soğutuculu treyler üretiyor. Avrupa’nın en yeni ve en modern treyler üretim tesislerinden biri olarak kabul edilen Krone’nin Lübtheen’deki fabrikasında 900 kişiye istihdam sağlanıyor.

Türkiye ticari taşıt basınının temsilcileri, Krone’nin Cool Liner soğutuculu treylerleri ürettiği Almanya Lübtheen’deki fabrikasını gezerek üretim teknolojileri ve süreçleri hakkında bilgi aldılar.

Türk basın mensuplarına Krone’nin Almanya Lübtheen’deki fabrikasını tanıtmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getiren Krone Türkiye Satış Müdürü Ömürden Özacar, “Treyler sektörünün en karmaşık aracını burada üretiyoruz. Bu fabrikaya çok ciddi bir yatırım yapıldı ve burası Avrupa’nın en modern treyler üretim tesisi olma unvanını taşıyor. Üretimin büyük bir kısmında sizlerin de gördüğü gibi Endüstri 4.0 ışığında robotlar çalışıyor. Krone olarak Cool Liner’ı en üst düzey teknolojik standartlarda üretiyoruz. Soğutuculu treylerimiz tüm gıda ürünlerinin uygun sıcaklıklarda taşınabilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca, ‘Farma’ sertifikasıyla birlikte ürettiğimiz treylerimizle en hassas kimyevi maddeler ve ilaçlar güvenli bir şekilde taşınabiliyor. Kullanıcı taleplerine göre, çift katlı, ara bölmeli ve et kancalı Cool Liner üretimi gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Krone’nin Lübtheen fabrikasını ziyaret eden ticari taşıt gazetecileri, Krone Lübtheen Fabrika Müdürü Christian Sassmannshausen, Pazarlama Takim Önderi Henning Jansen, Türkiye Satış Müdürü Ömürden Özacar ve Pazarlama Uzmanı Alican Dağdelen ile bir araya geldiler.

Krone’nin her ürün serisinde olduğu gibi soğutuculu treyleri Cool Liner ile de sektöre öncülük ettiğini kaydeden Ömürden Özacar, şöyle devam etti: “Kullanıcılarımızın akıllı telefonlarından soğutucu birimlerini kontrol edebildikleri, önemli dökümanlarını saklayabildikleri, Krone’nin kapı-koruma özelliği sayesinde aracın kapılarının yetkisi olmayan kimse tarafından açılamaması için sürekli kontrol edilebilir durumda olması gibi bilgilere erişebildikleri bir platform olan Krone Telematik platformuyla bütünleşik bir hizmet sunduğumuzu düşünüyorum. Avrupa’da neredeyse her aracı artık Krone Telematik ile birlikte teslim etmekteyiz. Bunun zaman içerisinde Türkiye’de de yaygınlaşacağını ve kullanıcılarımızın günlük nakliye işlerini daha verimli ve güvenli bir şekilde yapabileceklerini tahmin ediyorum.

Her yıl 1 – 2 milyon Euro’luk yatırım yaptıkları ve üretimdeki robot sayısını artırarak üretim teknolojisini daha da geliştirecekleri Lübtheen fabrikasında haftada altı gün çalışarak günde 35, haftada ise 200 adet treyler ürettiklerini açıklayan Lübtheen Fabrika Müdürü Christian Sassmannshausen, soğutuculu treylerlerin teknolojisinde çok büyük yenilikler olmasa da müşterilerinin tüm lojistik sürüçlerini iyileştirdikleri Krone Telematik plafformunu geliştirdiklerini söyledi. Kendi mühendislerinin yanı sıra iki üniversite ve bir tedarikçiyle birlikte çalışarak özellikle kentiçi dağıtımda kullanılan soğutuculu treylerlerin duvarlarını güçlendiren bir teknoloji de geliştirdiklerinin ve bu teknolojiyi dünyada uygulayan başka kimsenin bulunmadığının altını çizen Christian Sassmannshausen, soğutuculu treylerlerinde tam şasi kullandıklarını ve bunun Kazakistan ve Doğu Avrupa ülkeleri gibi yol şartlarının iyi olmadığı ülkelerde çok büyük fayda sağladığını ve müşterilerden hep olumlu geribildirimler aldıklarını ifade etti. Şasi kaynağını da kendilerinin yaptığını ve bu sayede ilk adımdan son adıma kadar kaliteyi kontrol altında tutabildiklerine işaret eden Christian Sassmannshausen, ürettikleri soğutuculu treylerlerin yasal kullanım süresinin ATP ölçütlerine göre beş yıl olduğunu ve bu sürenin yapılan uygunluk kontrollerinin adından uzatılabildiğine dikkat çekerek, 2007 yılında ürettikleri soğutuculu treylerlerin halen sorunsuz bir şekilde çalıştığını sözlerine ekledi.

2007 yılından beri soğutuculu treyler üretimini yalnızca bu fabrikada gerçekleştiren Alman üretici Krone’nin Lübtheen fabrikası dışında biri İzmir Tire’de olmak üzere dört büyük fabrikası daha bulunuyor. Yıllık 52 bin treyler üretimiyle 1.9 milyar Euro ciroya ulaşan holdingin bütün fabrikaları tam sığada hizmet veriyor. Kullanıcılarını ve onların ihtiyaçlarını her zaman ilk sıraya koyan bir kültürle 112 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Krone; telematik, yedek parça, finans, ikinci el ve filo kiralama hizmetleri sunuyor.

Krone Türkiye Satış Müdürü Ömürden Özacar, Krone Lübtheen fabrikasının bugüne kadar hiçbir müşteri talebine olumsuz yanıt vemediğini vurgulayarak, 2.90 metrelik iç yüksekliğe sahip soğutuculu midilli treyler taleplerinin kısa bir sürede karşılandığını ve şu anda bu tipte 200 – 300 adet treylerin yollarda dolaştığını dile getirdi.
Krone Cool Liner
Lübtheen fabrikasında üretilen ve Krone Cool Liner soğutuculu treylerlerde farklı ısılarda yük taşınabilmesi için kullanılan Isowall PLUS ara bölme; düşük ağırlığı, kolay kullanımı ve kolay konumlandırılması ile dikkat çekiyor.
Krone Cool Liner çift katlıda iki sıra çift kat rayı, her biri yaklaşık olarak bin kg taşıma sığasına sahip 22 adet çift kat yükleme barı ve yan duvarlarda istek üzerine sunulan yük tutucu yuvalar bulunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz