Kılıç Tarım, meyve ihracatını Renault Trucks ile taşıyor

0
2310
Renault-Trucks_Kilic-Tarim_Teslimat_Gorsel_4
Kılıç Tarım, filosuna Renault Trucks çekiciler ile yatırım yapıyor.

Kılıç Tarım, kendi üretimi olan taze ve dondurulmuş ürünlerin lojistiğini tamamı Renault Trucks çekicilerden oluşan filosu ile sürdürüyor.

Kılıç Tarım, yerli muz ve çilek yetiştiriciliğinde önderliği ve dondurulmuş meyve üretiminde uzmanlığı ile tanınıyor. Anamur, Mersin merkezli faaliyetlerinde ürünlerinin ihracat ve yurtiçi nakliyesini kendi bünyesinde yürüten Kılıç Tarım, filosuna Renault Trucks çekiciler ile yatırım yapıyor. Şirket, son olarak teslim aldığı 8 adet Renault Trucks T 460 retarderli Euro 6 çekici ile tek markalı filosunu güçlendiriyor.

Yeni Renault Trucks çekicilerin teslimatı için düzenlenen törene Kılıç Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Kılıç, Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Bayi Ağı Geliştirme ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Özgür Fırat, Bölge Satış Müdürü Tolga Aykaç, Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş, Satış Direktörü Engin Demirel ve Antalya Satış Temsilcisi Abdullah Önal katıldı.

Renault-Trucks_Kilic-Tarim_Teslimat_Gorsel_2
Yeni Renault Trucks çekicilerin teslimatı için düzenlenen törene Kılıç Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Kılıç, Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine, Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu, Bayi Ağı Geliştirme ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Özgür Fırat, Bölge Satış Müdürü Tolga Aykaç, Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş, Satış Direktörü Engin Demirel ve Antalya Satış Temsilcisi Abdullah Önal katıldı.

1996 yılından bu yana tarım alanındaki yatırımları ile gıda alanında çok büyük ilerleme kaydettiklerine değinen Ali Haydar Kılıç, “Tarım ürünü yetiştiriciliği ve gıda sektöründe, mevsimsel zamanlamalar vardır ve zamanla yarış söz konusudur. Müşteri taleplerinin beklenilen şekilde karşılanması için operasyonlarınızın aksamaması çok önemlidir. Bu nedenle güvendiğimiz ürünleri yine kendi filomuzla müşterilerimize ulaştırmayı tercih ediyoruz. Şirket bünyemizde lojistiğimizi yaparak operasyonel kolaylık, maliyet ve zaman tasarrufu sağlıyoruz. Bu doğrultuda araç seçimlerimizde de kalite ve performansı esas alıyoruz. Tek markalı filomuzda Renault Trucks, bizim için ideal bir çözü ortağı oluyor.” şeklinde açıkladı.

Daha çok Anamur bölgesinde yetiştirdikleri taze muz, çilek ile ürettikleri dondurulmuş meyve ve sebzeyi iç ve dış pazara sunduklarını dile getiren Kılıç, ürün ve hizmet kalitelerinin önemine vurgu yaparak lojistiğin kilit bir aşama olduğunun altını çizdi. Ali Haydar Kılıç, şöyle devam etti: “Yıllık 20 bin ton üzerinde meyvenin lojistiğini de sağlıyoruz. Bunun yüzde 10-15’i yurtiçi ve kalanı yurtdışına taşınıyor. Ürünün zamanında ve doğru teslimatı kadar tabi ki operasyonel maliyetler de önemli. Renault Trucks çekiciler ile her anlamda tasarruf sağlayabildiğimizi deneyimledik.

Renault-Trucks_Kilic-Tarim_Teslimat_Gorsel_3
Şirket, son olarak teslim aldığı 8 adet Renault Trucks T 460 retarderli Euro 6 çekici ile tek markalı filosunu güçlendiriyor.

İlk Renault Trucks Premium model çekiciler, 2013 yılında Kılıç Tarım filosuna katıldı. Daha sonra da Renault Trucks araç alımı yaptıklarını kaydeden Kılıç, “Yüksek performansın yanı sıra araçlarımız ile yakıtta çok iyi bir tasarruf yakaladık. Daha önce farklı marka araçlarda toplam yakıt tüketimi oranı yüzde 38-40 iken Renault Trucks ile yüzde 32’ye kadar düştü. Bu tabi ki çok önemli ama 900 bin km’ye gelen aracımız ile bile herhangi bir problem yaşamamamız da çok kıymetli.” dedi.

Orijinal yağ, parça ve bakımdan ödün vermiyoruz

Ali Haydar Kılıç, Renault Trucks’ın satış sonrası hizmetlerinin kalitesi ve uygun maliyetlerine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Araçlarımızın sağlamlığı, performansı, sürüş konforu, yakıt tasarrufu ile maliyet tablomuzda zaten avantajlar yaşıyoruz. Akabinde uygun bütçeli onarım-bakım hizmetleri de ayrı bir tasarruf kalemi oluyor. Aracımızın ilk günkü performansını korumak için orijinal yağ, parça ve bakımdan ödün vermiyoruz. Bunun da katkısıyla bakım onarım maliyetlerimiz oldukça makul bir seviyede devam ediyor.

Renault-Trucks_Kilic-Tarim_Teslimat_Gorsel_1
Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine ve Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş Kılıç Tarım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Kılıç’a bir plaket sundular.

Frigorifik taşımacılık yapan müşterilerimiz, T serimizi çok iyi tanıyor

Renault Trucks Türkiye Satış Direktörü Ömer Bursalıoğlu ise yaptığı açıklamada “T serimiz, uzun yol frigorifik taşımacılıkta müşterilerimizin tüm beklentilerini karşılıyor ve kârlılıklarını artırıyor. Bu nedenle Adana, Mersin pazarında da gücümüz artarak devam ediyor. Kılıç Tarım alanında örnek firmalardan biri. Bu nedenle onların tercihleri sadece bizler için değil, sektör için önemli.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here