Keolis, Fransa Thionville’de yeni bir otobüs kontratı kazandı

0
309
keolis-THI_2451
Thionville-Fensch kentiçi toplu taşıma otoritesi (SMiTU), Keolis ile Citéline toplu taşıma ağını işletmek ve sürdürmek için bir sözleşme imzaladı.
Renault Trucks

17 Şubat 2021’de Thionville-Fensch kentiçi toplu taşıma otoritesi (SMiTU), Keolis ile Citéline toplu taşıma ağını işletmek ve sürdürmek için bir sözleşme imzaladı.

1 Nisan 2021’de neredeyse beş yıllık bir süre için yürürlüğe girecek bu kamu hizmeti delegasyon sözleşmesinin yaklaşık 90 milyon Euro’luk bir toplam gelir yaratması bekleniyor.

Keolis, mevcut ağı devralacak ve 2026’da elektrikli otobüs hızlı transit (BRT) hizmetini başlatacak. Keolis, ticari gelirleri 2025 yılına kadar yüzde 12,6 oranında artırmayı hedefliyor.

Keolis Group Fransa İcra Direktörü Frédéric Baverez, konuyla ilgili olarak “SMiTU’nun güveninden onur duyuyoruz ve bu bölgede hareketliliğin geliştirilmesinde yeni bir aşamayı desteklemeye kararlıyız.” dedi.

Yeni bir taşımacılık sistemi Şubat 2021’de başladı

Citéline toplu taşıma ağı, doğu Fransa’da Metz ve Lüksemburg arasında yer alan stratejik bir sınırötesi merkez olan Thionville’de 190 bin nüfusa ve 35 belediyeye hizmet veriyor.

Ağda yaklaşık 70 güzergah bulunuyor:  

– 17 ana hat, 

– 29 besleme hattı, 

– Pazartesiden cumartesiye tüm yıl boyunca çalışan 20 isteğe bağlı ulaşım hattı, 

– Pazar günü servisi sağlayan 2 hat. 

Yeni ulaşım hizmetini yolculara tanıtmak için farklı belediyelerde ‘Otobüs bilgi‘ noktaları oluşturulacak.

Hareketlilik çözümlerini artıracak ve bir BRT (Metrobüs) hizmetini başlatmaya hazırlanacak yeni bir operatör

1 Nisan 2021’de Keolis, SMiTU adına Citéline ağının işletmesini devralacak. Sorunsuz bir geçiş sağlamak için Keolis, 200 sürücü dahil olmak üzere 270 ağ çalışanının tamamını yeni bir yönetim ekibi altında tutacak.

2021’de Keolis, özellikle yeni bir web sitesi tarafından sağlanan daha iyi yolcu bilgisi ve talep üzerine ulaşım ve hareket kabiliyeti kısıtlı kişilerin taşınması için özel bir uygulamanın başlatılması ile hizmet kalitesinin iyileştirilmesine yardımcı olacak.

Sözleşmenin bitmesinden önce Keolis, 2026’da elektrikli otobüs hızlı transit (BRT) hizmetini başlatacak. Bu hizmet için 2025’e kadar tüm filoya hizmet verecek bir depo ve yeni bir bakım merkezi inşa edilecek. Bölgenin hareketlilik politikasının temel taşlarından biri olan proje, yerel halkın yaşam kalitesini artıracak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz