Keolis, Danimarka’da ağırlıklı olarak yenilenebilir enerjiyle çalışan iki otobüs ağı işletmeye başladı

0
193
Bio-diesel-bus-Northern-Jutland_Keolis
Keolis, Danimarka'nın Kuzey Jutland bölgesinde ağırlıklı olarak yenilenebilir enerjiyle çalışan iki otobüs ağı işletmeye başladı.

8 Ağustos 2021’de Keolis‘in Danimarkalı yan kuruluşu Keolis Danimarka, Danimarka’nın kuzey batısındaki Kuzey Jutland bölgesinde iki otobüs ağının işletimine ve bakımına başladı.

190 milyon €’luk sözleşme, Toplu Taşıma Otoritesi Nordjyllands Trafikselskab (NT) tarafından, 67’si yenilenebilir enerjiyle çalışan 77 otobüsün 10 yıl boyunca işletilmesi ve bakımı için Aralık 2020’de Keolis’e verildi. Otobüsler, Aalborg şehri ve çevre kasabalarda 500 bin nüfusa hizmet verecek.

Bu sözleşme, Keolis‘in, Grubun yaklaşık 15 yıldır ortak mobilite hizmetleri sağladığı Danimarka’daki varlığını güçlendiriyor.

Keolis Uluslararası CEO’su Bernard Tabary, konuyla ilgili olarak “Nordjyllands Trafikselskab ile 13 yılı aşkın süredir devam eden ortaklığımız, yolculara güvenilir ve emniyetli bir hizmet sunarak, devam etmeyi dört gözle beklediğimiz güçlü bir performans sergiledi. Kuzey Jutland sakinleri ve ziyaretçileri için yayımları azaltmaktan ve daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre yaratmaktan büyük gurur duyuyoruz.” dedi.

Aalborg bölgesindeki 77 otobüsün çoğu için yenilenebilir enerji

Kuzey Jutland’daki iki ağ, bölgenin başkenti Aalborg ve çevre kasabalardaki 500.000 nüfusa hizmet sağlayacak. 25 hattan oluşan ağlar, şehri bir üniversiteye, 2022’de açılacak büyük bir hastaneye ve iç ve dış hat uçuşları için bir havaalanına bağlayacak.

67’si yenilenebilir enerjiyle çalışan 77 otobüslük toplam filo, yılda yaklaşık 10 milyon kilometre yol kat edecek. Filo, 12.8 metre (33 oturan + 56 ayakta), 13,2 metre (41 oturan + 17 ayakta) ve 13,7 metre (37 oturan + 74 ayakta) olmak üzere üç yeni Scania otobüs modelinden oluşuyor. Otobüslerin 32’si, yolcu deneyimini iyileştirmek için Wi-Fi ve güç çıkışları gibi olanaklarla donatılacak.

Ağlar, park, yıkama ve yakıt ikmali tesisleri olan 16 depoya sahip. Depoların yenilenmesi 2021 sonbaharında planlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here