Keolis, Büyük Sydney’de gelişmiş hizmet ve sıfır emisyonu hedefleyen bir otobüs sözleşmesiyle Avustralya’daki varlığını artırıyor

0
356
keolis-Sydney2
Keolis'in Avustralya yan kuruluşu Keolis Downer, Büyük Sydney'de 406 otobüsün işletilmesi ve bakımı için 8 yıllık bir sözleşme kazandı.
Renault Trucks

28 Mayıs 2021’de Keolis‘in Avustralya yan kuruluşu Keolis Downer, Büyük Sydney’de 406 otobüsün işletilmesi ve bakımı için 8 yıllık bir sözleşme kazandı.

31 Ekim 2021’de başlayacak sözleşme, New South Wales eyaleti için Toplu Taşıma Otoritesi olan Transport for New South Wales (TfNSW) tarafından verildi. Bu ağ ilk kez özel bir operatör tarafından yönetilecek.

Yolcu deneyimini iyileştirmek ve yolcu sayısını artırmak için Keolis Downer, 2030 yılına kadar 125 elektrikli otobüs sunarak ulaşım hizmetlerini iyileştirmeyi ve ağın enerji geçişini kolaylaştırmayı taahhüt etti.

Keolis, Avrupa ve Kuzey Amerika’da edindiği kapsamlı enerji geçiş uzmanlığına ve ülkedeki varlığını artırdığı Avustralya’da 10 yılı aşkın deneyime sahip. Her ikisi de projenin başarısının anahtarı olacak.

Keolis Group CEO’su Marie-Ange Debon, konuyla ilgili olarak “2017’den bu yana ortağımız olan Transport for New South Wales’in bize bu ikonik sözleşmeyi vermesinden gurur duyuyoruz. Ayrıca, ağ filosunun bir kısmını elektrikle çalışan otobüslere dönüştürerek daha sürdürülebilir mobilite çözümleri uygulamak için New South Wales Hükümeti ile birlikte çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.

Büyük Sydney’de gelişmiş ve sürdürülebilir otobüs ağı

Büyük Sydney Otobüs Kontratı, yılda 17.7 milyon kilometreyi kapsayan 47 hattı içeriyor. Kontrat, Northern Beaches ve North Shore kentlerinde 400 bin kişiye hizmet verecek.

Sözleşme kapsamında Keolis Downer, 680’i sürücü olmak üzere 800’den fazla yeni çalışanı işe alacak. Anlaşma MAN tarafından üretilen 38 adet dizel motorlu çift katlı otobüs ile B-Line adlı bir Bus Rapid Transit (BRT) ağının işletimini de içeriyor. 2017 yılında New South Wales hükümeti tarafından hayata geçirilen başarılı B-Line, Mona Vale’den Sidney merkezine yüksek frekanslı seferlerin yanı sıra gece servisleri de sağlıyor. Keolis Downer, B-Line’ın güvenilirliğini ve hizmet kalitesini daha da artırmak için yenilikçi ilerleme teknolojisini sunacak.

Anlaşma ayrıca 125’i 2030 yılına kadar kademeli olarak elektrikli otobüslere dönüştürülecek olan 368 standart dizel otobüsü de kapsıyor. Bu dönüşüm, Avustralya otobüs pazarının bugüne kadarki en büyük enerji geçiş sözleşmesi olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz