Kentsel bölgelerde daha fazla yayımsız elektrikli kamyon kullanmaya yönelik önemli adımlar

0
1788
volvotrucks-feelectric
Tamamen elektrikli kanal temizleme kamyonu

Volvo Trucks ve Bucher Municipal‘in kanal temizleme kamyonlarını elektrikli hale getirmek için işbirliği yapmasıyla Avrupa çapında daha fazla kenti temizlemek için temiz kamyonlar kullanılacak. Bucher Municipal, 2023’ün sonuna kadar Avrupa’daki kentlere 80’e kadar tamamen elektrikli kanal temizleme kamyonu teslim etmeyi planlıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki kentlerde daha fazla sıfır yayım bölgelerinin devreye girmesi, tamamen elektrikli kamyonlara talep yaratıyor. Sokak süpürücüler, kış bakım ekipmanları, çöp araçları ve kanal temizleme kamyonları gibi belediye araçlarının önde gelen tedarikçisi Bucher Municipal, bu talebi karşılamak için Volvo FL Electric kamyon üzerine kurulu tamamen elektrikli bir kanal temizleyicisi geliştirmek için Volvo Trucks ile güçlerini birleştirdi.

Bucher Municipal Danimarka CEO’su Per Lovring, konuyla ilgili olarak “CO2 ve dizel yayımlarıyla ilgili düzenlemelerin sıkılaştırıldığı kentsel bölgelerde çalışmak için özel gereksinimleri karşılamak amacıyla başarılı kent kanalizasyon çözümümüzün teknolojisini optimize ettik.” dedi.

Bucher Municipal, 2023’ün sonuna kadar 80 adede kadar kanal temizleme kamyonunun veya temizlik araçlarının yüzde 50’sinin Volvo’nun sıfır egzoz yayımlı kamyonları olmasını bekliyor.

Per Lovring, şöyle devam etti: “Bizimki gibi araçların elektriklendirilmesi zorlu olabilir, ancak Volvo Trucks otobüsler, kamyonlar ve diğer ağır hizmet araçları için son derece güvenilir ve iyi belgelenmiş akü çözümleri sağlayabildiğini uzun yıllar boyunca kanıtladı. Volvo Trucks ile ortaklığımız bir kazan-kazan çözümü.

Volvo Trucks‘ın hedefi, 2030’da kamyon satışlarının yarısını elektrikli modellerin oluşturması. Volvo Trucks, 2021’de Avrupa’da yüzde 42’lik pazar payıyla tamamen elektrikli ağır kamyon pazarı önderiydi.

Volvo Trucks Başkanı Roger Alm ise şunları söyledi: “Bucher Municipal ile yaptığımız bu anlaşmayla, kentsel çevremizdeki en karmaşık ve zorlu görevlerden birini elektriklendirmeye yönelik çok önemli bir stratejik adım atıyoruz. Bucher Municipal’in stratejik ortağımız olmasından gurur duyuyoruz ve işbirliğinin her tür uygulamayı elektriklendirme hedefimize katkıda bulunan yeni anlayışlar getirmesini bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz