Romanya’ya Karsan Atak ihracatı

0
2496

Geliştirdiği toplu taşıma sistemleriyle kentlere modern çözümler sunan Karsan, yurtdışı pazarlarını genişletmeye devam ediyor. Başta İtalya olmak üzere Avrupa’nın çeşitli ülkelerine ihracat gerçekleştiren Karsan, son olarak Romanya pazarına 20 adet Karsan Atak ihracatı gerçekleştirdi.

Geçen yıl Dominik Cumhuriyeti’nden İtalya’ya kadar dünyanın birçok ülkesine ihracat yapan Karsan, yurtdışı pazarlarını artırıyor. Kuruluşunun 50’nci yılını geride bırakan ve Bursa’da yer alan iki fabrikasında çağın hareketlilik ihtiyaçlarına uygun modern toplu taşıma çözümleri ve ticari taşıt üretimi gerçekleştiren Karsan, son olarak Romanya’ya ihracat gerçekleştirdi. 2017 yılını yurtdışında yayılma yılı ilan eden Karsan, bu kapsamda Romanya’nın güneydoğusunda yer alan Brelia Belediyesi’ne 20 adet Karsan Atak satışı gerçekleştirdi. Türk İşadamları Derneği (TİAD) Üyesi Hüseyin Akyol tarafından yönetilen Anadolu Automobil Rom tarafından yapılan satışın imza töreni ise geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Braila Belediyesi’nde gerçekleştirilen teslim törenine Türkiye’nin Bükreş Büyükelçisi Koray Ertaş, Köstence Konsolosu Uygar Mustafa Sertel, Braila Belediye Başkanı Viorel Marian Dragomir, TİAD Başkanı Murat Demiray, TİAD Yönetim Kurulu Üyesi Naci Kanbay ve Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu ile Karsan İhracat Müdürü Kagan Deniz katıldı.

8 metrelik Atak

Avrupa’nın birçok ülkesinde belediyeler ile çalışan Karsan, İtalya, Almanya, Fransa ve İspanya olmak üzere Avrupa’da birçok ülkeye satış gerçekleştiriyor. 8.1 metre uzunluğundaki Karsan Atak, 60 kişilik yolcu sığası, engelli erişimine uygun alçak tabanlı yapısı, aracın arkasında konumlandırılmış motoru ve bağımsız ön süspansiyonu ile çağdaş, konforlu ve güvenli bir toplu taşıma olanağı sunuyor.

8.1 metrelik Karsan ATAK, Karsan’ın Bursa fabrikasında üretiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz