Karsan’a cirosunu en çok artıran ikinci şirket ödülü

0
1209

Kuruluşunun 50‘nci yılını geride bırakan ve küresel bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Karsan, sektör için oldukça zorlu geçen 2016 yılında önemli bir satış grafiği çizdi. Bu başarısını aldığı ödüllerle de taçlandıran Karsan, son olarak Türkiye ekonomisine önemli katkı yapan Anadolu şirketlerinin ödüllendirildiği Anadolu 500 Ödül Töreni’nde “cirosunu en çok artıran şirket” kategorisinde ikincilik ödülünü aldı.

 2016 yılının ilk dokuz ayında 65.4 milyon dolar ihracat geliri elde eden Karsan, ciroda da önemli bir başarı kazandı ve bu başarılarını aldığı ödüllerle taçlandırdı. Karsan, Ekonomist Dergisi ve Türk Ekonomi Bankası (TEB) işbirliği ile bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirilen ve Anadolu’da başarılı şirketlerin ödüllendirildiği “Anadolu 500 Ödülleri” töreninde 2015 yılı mali tabloları üzerinden yapılan değerlendirmeye göre “cirosunu en çok artıran ikinci şirket” ödülünü aldı. En son açıklanan rakamlara göreyse Karsan 2016’nın ilk dokuz ayında 490 milyon TL gelir elde etti.

Karsan CEO’su Okan Baş, 2016’nın sektör açısından oldukça zor bir yıl olduğunu; ancak kendilerinin bu dönemde önemli başarılara imza attıklarını belirterek, “2017 yılı bizim için daha fazla sahada olacağımız bir yıl olacak. Bu yıl yurtiçinde daha çok müşteriyle iletişime geçeceğiz. Yurtdışı pazarlara daha fazla ağırlık vereceğiz.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz