Karsan, Star okul otobüsünü ilk kez IAA’da görücüye çıkarıyor

5
1501
Renault Trucks

Karsan, 8.1 metre uzunluğundaki konforlu ve ekonomik yolcu otobüsü Star’ın okul sürümünü ilk kez IAA Hannover Fuarı’nda dünyanın beğenisine sunmaya hazırlanıyor. Özgün tasarımıyla rakiplerinden ayrılan Star okul otobüsünde sürücü alkol testi, koltuk duyargasıyla araçta öğrenci unutmayı engelleme ve acil çıkış kapısı gibi birinci sınıf güvenlik önlemleri bulunuyor. Star okul otobüsünün seri üretimine aralık ayında başlanacak.

Bursa’da yer alan iki fabrikasında çağın hareketlilik ihtiyaçlarına uygun ulaştırma çözümleri sunan yerli üretici Karsan, pazara sunduğu yenilikçi ürünlerle dikkat çekmeyi sürdürüyor. Karsan, 8.1 metre uzunluğundaki yolcu otobüsü Star’ın okul sürümünü ilk kez IAA Hannover Fuarı’nda tanıtmaya hazırlanıyor. Star okul otobüsünde sunulan sürücü alkol testi ve araçta öğrenci unutmayı engelleyen koltuk duyargası öğrencilerin güvenliğini sağlarken, iki veya üç nokta emniyet kemeri, acil fren sistemi, şerit takip sistemi ve acil çıkış kapısı gibi birinci sınıf güvenlik sistemleri sunuyor.

“Önceliğimiz Fransa, İspanya ve İtalya

Star okul otobüsünün hem öğrencilere hem de sürücülere birinci sınıf bir yolculuk sağladığını belirten Karsan Ticari İşler Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Arpacıoğlu, “Star’ın okul otobüsü sürümü üstün güvenlik sistemleri, konforu ve bir o kadar ekonomik olmasıyla ön plana çıkıyor. İlk kez IAA Hannover Fuarı’nda sergileyeceğimiz Star okul otobüsümüz, fuarın hemen ardından roadshow kapsamında Fransa’ya gidecek. Öncelikli pazarlarımızı ise Fransa, İspanya ve İtalya olarak belirledik. İlk siparişlerimizi IAA Hannover Fuarı’nda almayı planladığımız Star okul otobüsünde seri üretime aralık ayında başlayacağız.” şeklinde konuştu.

Akıllı koltuk duyargasıyla öğrencilerin unutulmasını engelliyor

Yüksek güvenlik sistemleriyle Avrupa pazarlarının vazgeçilmezi olmaya aday Star okul otobüsünde, sürücü alkol testi, koltuk duyargasıyla araçta öğrenci unutmayı engelleme, iki veya üç nokta emniyet kemeri, otobüs şasisi ile üstün koruma, gelişmiş acil fren sistemi, şerit takip sistemi ve acil çıkış kapısı gibi özellikler dikkatleri çekiyor. Güçlü ve sessiz çalışan 184  beygir güçlük dizel motoruyla yüksek tırmanma ve manevra kabiliyeti sunan Star okul otobüsünün, Elektrik Kontrollü Havalı Süspansiyonu (ECAS), 6 ileri manuel veya otomatik vites seçeneği, geniş görüş açısı ve 33 kişilik yolcu sığası bulunuyor. Star okul otobüsü ayrıca, düşük yakıt tüketimi ve bakım maliyetleriyle işletmelerin kazancını artıran birinci sınıf iş ortağı olma özelliklerini de taşıyor.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz