Karin Rådström, Mercedes-Benz Kamyonları Başkanı oldu

0
549
karin-radstrom
Karin Rådström, 1 Mayıs 2021 tarihi itibariyle Mercedes-Benz Kamyonları’ndan Sorumlu Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Karin Rådström, 1 Mayıs 2021 tarihi itibariyle Mercedes-Benz Kamyonları’ndan Sorumlu Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. Kendisi, bu yılın başında açıklandığı gibi şirketteki 30 yılın ardından emekli olmaya karar veren Stefan Buchner’in yerine geçecek.

Daimler Truck AG Yönetim Kurulu Başkanı ve Daimler AG Yönetim Kurulu Üyesi Martin Daum, konuyla ilgili şunları söyledi: “Karin’e küresel önderlik takımımıza hoşgeldin demekten dolayı çok mutluyuz. Kendisi ticari taşıtlar endüstrisinde çok büyük bir deneyime ve müşteri odaklı bir satış organizasyonu ve marka deneyimi oluşturmada kanıtlanmış bir geçmiş performansa sahip.

Karin Rådström, Daimler Kamyonları’na 2019 yılından bu yana Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı Scania’dan katılıyor.

İsveç doğumlu Rådström, Stockholm’deki Kraliyet Teknoloji Enstitüsü’nden Endüstriyel Yönetim dalında Mühendislik Master’ı derecesiyle mezun olduktan sonra 2004 yılında Scania’da yönetici adayı olarak işe başladı. 2007 yılından bu yana bağlantılı araç işini başlatmanın yanı sıra şirketin yolcu ve seyahat otobüsü biriminin başkanlığı da dahil olmak üzere Scania’nın satış ve servis organizasyonunda birçok yönetici konumunda bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here