KAMAZ-master takımı, Dakar 2020 Rallisi’nde altın ve gümüşü kazandı

0
1668
kamaz-master-champion
KAMAZ-master takımı, Dakar 2020 Rallisi'nde birinciliği ve ikinciliği kazandı.

Suudi Arabistan’daki Uluslararası Dakar Rally 2020’nin 12’nci final ayağı Harad-Qiddiya arasında 17 Ocak’ta koşuldu.

Yaklışık iki hafta süren nefes kesici yarış sona erdi. Güney Amerika’dan Arap Yarımadası’na geçtikten sonra düzenlenen ilk yarışta katılımcılar Qiddiya’daki bitiş çizgisini geçmek için son adımlarını attılar. Suudi Arabistan’ın eğlence ve kültür başkenti haline gelecek bu kentteki ilk taş 2018 yılında konuldu. Riyad’a 40 km mesafedeki bu eğlence kenti, eğlence parklarını, spor merkezlerini ve politematik sanat merkezlerini içerecek. Şu anda Dakar ruhunun hüküm sürdüğü kentin 2023 yılında açılması planlanıyor.

dakar2020-podium
Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini düzenlenen bir törenle aldılar.

Yüzde 50’si kum tepeleri ve kumdan, üçte biri çakıl ve kayalı zeminden ve geri kalanı da asfalt yoldan oluşan özel final ayağı 374 km idi. Ancak yarış güzergahı yakınındaki petrol tesislerindeki inşaat çalışmalarından dolayı ralli organizatörleri son ayağı 167 km’yi indirme kararı verdiler. Çek sürücü Ales Loprais’nin Rubülhali Çölü’ndeki kumlarda ve kum tepelerinde iki saatten fazla zaman kaybetmesi açıkça gösterdi ki bir yarışmacı elde ettği avantajı ve genel sıralamadaki konumunu birden kaybedebiliyor. Bu nedenle KAMAZ-master sürücüleri başarılı bir sonuç elde etmek için bitişe sakin bir şekilde geldiler. Zaten rakiplerle aradaki fark Rus sürücülerin son ayakta risk almamalarına olanak sağladı.

andreykarginov-kamaz-dakar2020
Dakar 2020’de birinciliği kazanan Andrey Karginov, son ayakta da en iyi zamanı elde etti.

12’nci ayakta en iyi zamanı daha önce iki kez Dakar’ı kazanan Andrey Karginov yaptı. Anton Shibalov, Dakar’ı ikinci olarak tamamladı. KAMAZ-master takımı ise tarihindeki 17’nci zaferini elde etti.

VladimirChagin-dakar2020
KAMAZ-master takım lideri Vladimir Chagin

KAMAZ-master takım lideri Vladimir Chagin: Takımımızın ortaklarını ve çok sayıda hayranımızı memnun etmekten dolayı mutluyum. Zor bir zaferdi, KAMAZ-master takımının her bir elemanı bunu başarmak için herşeyi yaptı. Arap Yarımadası’ndaki Dakar, ilgi çekici güzergahları ve nefes kesen mücadelesiyle herkesi mutlu etti. Performansımızı izleyen ve bu zor yarış için takımın hazırlanmasına yardım eden herkesi içten bir şekilde kutluyorum.

andreykarginoc-dakar2020-gold
511 numaralı aracın sürücüsü Andrey Karginov

511 numaralı aracın sürücüsü Andrey Karginov: Kazanmaktan dolayı mutluyum. İki hafta boyunca en zorlu arazi koşullarında binlerce km yaptık. Bizim için Dakar’ın kamyon kategorisinde KAMAZ-master’in ilk sıradaki konumunu pekiştirmek ve ralli maratonu için yeni bir bölgede Rus araçlarının üstünlüklerini göstermek önemliydi. Takımımız birinci geldiği ve Rusya’daki ve tüm dünyadaki hayranlarımızı memnun ettiğimiz için sevinçliyim.

antonshibalov-dakar2020-silver
516 numaralı aracın sürücüsü Anton Shibalov

516 numaralı aracın sürücüsü Anton Shibalov: Dakar için yeni olan bir bölgede zorlayıcı güzergahlara sahip ilgi çekici ve heyecanlı bir yarış oldu. Ekibimizin Dakar’da gümüş kazanmasından dolayı çok mutluyum. Andrey Karginov ekibini tebrik ediyorum. Destekleri için tüm hayranlarımıza ve takımımızın ortaklarına minnettarım.

dakar2020-17th
KAMAZ-master takımı tarihindeki 17’nci Dakar zaferini kazandı.

Dakar katılımcıları, son olarak Qiddiya Grand Prix için 20 km’lik özel bir yarışa katıldılar. Bu yarışın sonucunun Dakar’ın genel sıralamasına bir etkisi bulunmuyordu. Dereceye giren yarışmacılar ödüllerini düzenlenen bir törenle aldılar.

KAMAZ-master-team-won-gold-and-silver-on-the-Dakar-Rally-2020
KAMAZ-master-team-won-gold-and-silver-on-the-Dakar-Rally-2020(1)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here